Sopor Aeternus-za hranicemi zvrhlosti

16. července 2007 v 1:31 | nebel |  HUDBA
Sopor aeternus & the Ensenble of Shadows
Velice bizardní projekt, postava německé gotické-darkwave scény, ale hlavně ukázka toho, co vede až za hranice všech konvencí.. Na tuto éterickou bytost, jsem narazila na stránkách německého gothzinu Orkus, o kterouž scénu se už nějakou dobu zajímám. Zaujala mne totiž kreatura oděná do smutečních viktoriánských šatů, jako vdova s mrtvolně bledým obličejem, jakoby napadeným ošklivou smrtelnou chorobou s pařáty místo rukou. Teprve pak jsem si všimla názvu a na oficiálních stránkách si poslechla pár skladeb z nedávno vydaného alba s příznačným názvem- Les Fleur du mal (Květy Zla). Kostelní varhany, perkuse, pianinno, píšťala, a mnoho tajemných nástrojů, dokreslujících kytaru, bassu a bicí, chorály a podivné výkřiky provázející Soporův "zpěv", vyvolávají hřbitovní mrazivou atmosféru a pocit, že smrt je všude kolem vás. Soundtrack jako ulitý, k nějaké zvrácené okultní mši..
Anna -Varney Catodea, jež má vše na svědomí, je i ve skutečnosti tajemstvím opředenou osobou, protože odmítá mluvit o svém soukromém životě, o tom kým doopravdy je. Prý je to transsexuál upřednostňující své "ženské já". V nějakém rozhovoru uvedl, že prožil tři období v neustálé depresi, osamění a beznaději. Masku na její/jeho tváři inspiroval Darth Vader, a hovoří o ní jako o "plodu smrti" |přeneseně přeloženo|. Námětem jeho středověké temné hudby je smrt, sebevražda, karmické utrpení, smutek a samota..

Co se týče vizuelnosti, je ještě obskurnější, než samotná hudba a texty. Jeho klipy nahání hrůzu, na obalech alb se nechává zobrazit jako stará rozpadající se žena, či děsivá bezpohlavní zrůda..
Závěrem na ukázku nějaké klipy, které nelze dost dobře popsat slovy pro svou zvrhlost, přesto, nebo nejspíš proto, jsou něčím fascinující:

http://www.youtube.com/watch?v=DeluM5oL1nI

http://www.youtube.com/watch?v=vrgDsqeKhzQ

bei nebel(r)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zazvorek | 23. července 2007 v 20:21 | Reagovat

Esteticky dost zajimavy,jen este poslechnout tu muziku;)

2 nebelus(r) | 23. července 2007 v 21:09 | Reagovat

dockej casu jako...proste uslysis:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama