Říjen 2008

ad majorem salamas

27. října 2008 v 16:57 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Není mi pět ani deset,
Přesto používám eset.
Jmenuje se nod
a je mu 32.

poslouchám hudbu
a stále mám plnou hubu,
keců.

Vůbec to není vtipné,
a přesto mne záchvat smíchu,
brzy chytne.

Demence je krásná věc,
vždycky příjde na pokec.
A když jí mám po krk,
zdrhne na kopec.

A proč někomu hafo hráblo,
nejí bůček ani sádlo,
protože je pometlo,
a semka ho to zametlo.

na nos pýchou nevidím,
auto ještě neřídím,
to je smutná píseň vzteku,
na ten já lék nevlastním..

autor neznámý.

Congratulation k..

27. října 2008 v 16:50 | nebel |  Moje galerie
Někteří mají dar vytáčet. Neříkám, že ho nemám taky. Buďme klidní, inkognito je zahrnuto v číslech, no care about it. NEŘEŠ, už není čas. Není čas se podřizovat, není čas řešit, milovat, nenávidět, mít rád, vidět, cítit, žít.. Proto zatraťme všechno, ať je sranda na střeše. Ať si můžem hodit mašlí, kterou jsme za rohem našli. Proč je taková prdel? Protože jiná není, všichni lidé mají prdel. Někteří i hezkou. Všechno je hezké. Jen to vidíme špatnýma filtrama doby roku 2000 a vejš. A není i tohle prdel? Ale je. Tak se na všechno vyser a pojď se se mnou všemu srdečně ale bez srdce zasmát. Zasmějem se do krve, to je lepší přece, než se pobít. Znova. A teď vypněte nás prosím a za sprosté omluvte, ať nebolí vás hlova.

A nyní dámy a pánové, hřeb večera, das kaninchen:
bez oušek, ty mu utrhly krysy když spal. Asi je už sral.


nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllI will fuck another swan into her foot. Thats beatiful, isnt it???

Zum einnerung

27. října 2008 v 16:20 | nebel |  Moje galerie
Tak tohle by bylo ke spokojenosti mnoha spoluobyvatelů, jak se zdá. Zvláště NĚKTERÝCH. Ale já se z nikoho neposeru. Někdo neví co chce. To neznamená, že to nebel odnese. Žárlivost je svině, co to víme všichni dost dobře. Nebo je to trochu jinak? Néé, to mám asi jenom přehnané mínění o své osobě. Doprdele, budu agresívní, když mi budou ubližovat svými pomýlenými názory ty, jež mám nejradši. Co chceš ? Někoho už nemiluju, tak ho mám nenávidět? Nebo s ním můžu přátelit a brát ho jako svojeho sourozence? Translation: sedmdesát sedm ran z pistole do hlavy. DOPRDELE, O CO TU JDE? Radši mi dej přes hubu, než desatero kárání. TOHLE už je vážně na hlavu. fuck off na všechno. Klišé pod stolem s playboyem v ruce. HA HA HA
by nebel(r), sráč a idiot.

DIE NEBEL IST GEBOREN..

26. října 2008 v 17:01 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Nad kopcem se táhne mlha. Stromy skrz naskrz opadány a jen hrstka odvážných listů visí se zlatavým odleskem pevně a bez hnutí. Kopy spadaných všude kolem. Slunce se neodvažuje prosvítat něčím, co je prokleté a zároveň svaté. Rodí se to z popela, který zde zanechal fénix. Zatím je to ještě slabé, ale jeho síla je neustále větší a větší. Pokračuje to ve svém zrodu a skály se začínají rozlézat do všech stran, puká země, praskají vulkány, nebesa již potemněla a na zem se snáší černočerná tma. Náhlé světlo oslepí všechno živé do desítek kilometrů. Že by apokalypsa? Ne, to se ze země vyklubal obrovský škorpión. Hrajte mu salvy, prolínané kytarovými sóly, lemované murmurem třeskutého boha. Chce to pořádnou hymnu, ať všichni vědí, kdo jest ten, věčně mlhou, však podvodně zahalen. Máte jedinečnou čest, s oním NEBEL(r)em!
19th:anno nebelum

Ráno trochu jinak..Apfahrt Zu WIEN!

23. října 2008 v 8:32 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Wow je to in hier! Dneska na nohou už od 4.30 ráno jelikož a protože, Vídeň už nemilosrdně čeká, abynás ukotvila ve svžch spletitých uličkách, památkách obchodech a zábavě. Nebel se dočkala a navrací se po letech do "své rodné země" (Austrian roots rullez!zkrátka polopůvod přímo z krásné Vídně se nezapře:). Jako dárek k nastávajícím nebelovinám opravdu se hodící. Nemůžu se dočkat. Foťák je už nažhaven, věci na 3 denní výlet zbaleny a adrenalín ve mě vře.
Eura a lidi kolem ať se třesou. Jen doufám, že bude hezké počasí, aby bylo co fotit. Vypadá to příznivě. Apfahrt am 12.15, Dux.

Prátříček to jistí!
by nebel(r)her osterreich maedchen:)

Magic: The Cradlering

19. října 2008 v 17:52 | nebel |  HUDBA

Cradle of Filth už i v karetní hře

Vážně husté překvapení. Favourite dusk-blacková skupina se nějakým zázrakem nebo nedorozuměním objevila už i ve sběratelské hře Magic: the gathering a to přímo jako jedna creature. Trochu nechápačka,ale tuhle kartu bych vážně chtěla ve své sbírce, pokud údajně existuje!!

ty pičo:)chci jí!a myslim,že nejsem sama...
By nebel(r) queen of magic world theme

Koza na ohni.. Moonspell roku Satana

18. října 2008 v 17:28 | nebel |  HUDBA

MOONSPELL- ANNO SATANAE (2007)

Tohleto album mám ve sbírce už delší dobu,ale teprva po důkladnějším poslechu z něj vyšlo to, co mělo- že patří mezi klenoty. Zkrátka ten pravý feeling, co se z alba dříve či později vyvrbí, u některých bohužel nikoliv. Anno Satannae je však ambiciózním kouskem, není u něj pochyb.
Většina písní je zpívaná i založená na (snad starodávných?) latinských textech a atmosféra je zabalená do celistvé pochmurnosti a exotičnosti blízkého východu. Celé to dokáže solidně nahánět hrůzu odzačátku až do konce, Fernando vzývá rohatce na horní hranici svých pěveckým možností.
Epické, ale nemálo útočné, majestátní. Tvrdá gigantnost střídá vkrádající se temnotu arabských nocí, zaříkávadel a všeho esoterického a čarovného. Zpěv buďto formou řevu, občas pokus o growling a jinak chórický náběh Ribera na scénu. Bicí se řítí jako kočár hrůzy do nějaké propasti, klávesy ještě dodávají na onom hávu černoty a kytary technicky dolaďují. Nebudeme ochuzeni ani o brnkání lyry a jiných nástrojů středověku..A pokud vím, důležité je taky, že tohle album bylo už jednou nahrané a to jako demíčko roku 1993, jen je nahráno znovu. To aby mne příznivci neudupali, co tu melu o roce 2007.
Příchuť portugalského pohanství si vychutnáme v těchto skladbách:

Moonspell-Anno Satanae remastered 2007:
01. Halla alle halla al rabka hall 02:19
02. Tenebrarum Oratorium 06:23
03. Interludium - Incantatum Oequinoctum 01:33
04. Tenebrarum Oratorium 06:16
05. Opus Diabolicum 05:09
06. Chorai Lusitania 01:50
07. Goat on Fire 06:35
08. Ancient Winter Goddess 06:09
09. Wolves From The Fog 07:03
10. Serpent Angel 07:14


Ať vás nedostanou vlci, skrývající se v oparu mlhy!!

by nebel(R)enchanted by moon.

Photo-grapher

16. října 2008 v 22:48 | nebel |  Moje galerie
Ták, jelikož jsem sem už dlouho nic kloudně nepřidala, je čas vložit něco z dílny nebel(r) v roli grap(f)ika. Času je málo a fotek přes dvě desítky. Návštěva hor minulý víkend, zanechala nejen pěkné vzpomínky ale i nafocené obrázky. Některé se vážně povedly a po úpravě jim to sekne ještě víc. Prvních pár kousků z podzimně laděné Moldavy check´ HERE.

I naše chata už je vybavená moderně:) Anténa v syrovém západu ochablého slunce..

..Troufejme si říct, že jedno z nebel(r) prvních skutečně artwork laděných děl..
Fantaskní schody s rouškou tajemna..jen neřeknu kde,ztratily kouzlo:)

Do třetice všeho dobrého zatím nejtemnější blackový počin.. Thunder tree, pohled na strom zdola a rozbouřené nebe( až na to, že bylo zcela azurové ;) vypadá to dost good.

Samochvála smrdí ale přijdou mi fakt povedené (snad to neni jenom hodně ztmaveným monitorem..) suďte k věci!

by nebel(r) her ghost in the FOG!

Juchů!Zpět do krajin fantasie-Gamebook rullezz!

10. října 2008 v 19:52 | nebel |  Fighting fantasy books
Je to strašně zvláštní pocit, úplně milostné opojení, dalo by se říct. "Zamilování se" zpět v čase do knih, které udávaly směr mému osamělému dětství, můj soukromý svět, vměstnaný do stovek stránek desítek knih plných dobrodružství. Taková nostalgická vlna vás chytne párkrát za život, možná jen jednou. Hodlám se tímto zabývat do hloubky a seznámit vás se světem soubojů a magie v podobě textů a ilustrací, tak jak jsem si to prožila, včetně pocitů. Stojí to za to. Hodně to ovlivnilo mou cestu literární i výtvarné tvorby, jestli se tomu tak dá říkat. Zasekla jsem se právě na úrovni kdy mi bylo 11-13 let a tyhle knihy pro mě byly vším. Vtáhlo mě to a několik let nepustilo. Nyní mě zasáhla vlna, která se to snaží vydostat zpět. Že by mne to zase chytlo? Bude zajímavé se později rozepsat o pocitech a prožitých dobrodružstvích(obsahy knih) Info ke knihám nebude chybět a kdo ví, co z toho celého vznikne? Cítim něco velkolepého ve vzduchu! Brzy nastane návrat do Alansie a na starobylý Orb či Khul, se vším všudy. Třeste se nedočkavostí! :)


by nebelus(r)
P.S. Nelekejte se občasného fanatismu. Když je nebel do něčeho zažrán, stojí to za to..

Znovuobjevení temnot...Nox Arcana

9. října 2008 v 22:28 | nebel |  HUDBA
Pamatuješ jak ti mrazilo v zádech, místnost jen osvětlená svící a tma za okny hustá jak kadeře havraní můzy noci. A ty podivné zvuky co tě lákaly jako komora, kterou nemlžeš nikdy otevřít. Zakázaná komnata, ovoce ze zahrady poznání. Tak lahodí to sluchu a přitom je to nebezpečné. Vše co přijde pod ruku Nox arcany(2 hudebníkům z USA co raději černou kávu než popcorn u sledování hororů), není svaté a bezpečné. Ale kdo říká, že to není dobré?
Skloubíš li styl vážné hudby, symfonii a hrůzunahánějící chorály a cinkátka, objeví se něco mezi hoodně tmavým darkwave a gotickou hudbou s krůpějemi folklóru z dávných dob. Pohanina se prolíná s kostelními ariemi. A možné je všechno, počítej s tím, že na tebe každou chvíli vyleze nějaký ten bubák nebo děva s jediným cílem zničit tě svou démonickou podstatou. Vidím muže co nesou na bedrech kříže, za soumraku, kdosi z hrobů vylézá. Kdo je schopen se nepos*at a poslouchat to úplně sám v noci, je king a rozhodně si prožije velice silný spirituální zážitek. Do toho, duševní kanibalové:)
Je to super!

A co je možné k poslechu od Nox arcany? Především různé soubory na jedno téma. Transylvania, Carnival of Lost souls, Grimm Talles. Už jste slyšeli smrtelný přednes NEVERMORE od E.A.Poa? Třeste se!

21 písňová alba jsou klasikou. Stačí si jen vybrat, čeho se chcete bát jako první. Hroby plné kostí a hřbitovy naříkajících duší čekají.

NOX ARCANA, HOROR DARKWAVE ARTISTIC SOUND FROM USA. Since 90ties to these days..

by nebel(r)

Ordo Nieblo. Invasion?

8. října 2008 v 18:57 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Halí to tma, temnější než obyčejná mlha hřbitovních zdí. Zdá se mi země najednou vratká a kluzká jako podlaha zámku sféry gothických podniků levné krve na stěnách?
Něco jiného, než-li stihomam. Stuha nebo oprátka vězně vlastních myšlenek, v žaláři vědoucího? Co se chystá, co uvaří slečna překvapení?
Padlý anděl nechce chránit, chce snad bránit proniknout z ulity do bezpečí dlážděnou uličkou a místo toho se dostat na místo popravčího vršku?
CO SE DĚJE? CO SE UTVÁŘÍ? Proč ty divné stíny na tváři a pocity chladu, jako ledová sprcha emocí jsou. Archanděl kope do duše a vypouští z ní bytí. Bouře zbavuje bezbranosti. Sentiment nahradila zuřivost. Ledová sprcha, čtyři stěny poznání. Váš úkryt a společná nora mění se v celu, kde lapen bude ten, kdo nedokáže vyjít se zavděkem. Stříbrná břitva bliští se v odlesku andělových černých křídel. Havrani, je větší čerň než vaše vykrákaná duše? Proč křišťalové vody změnily se v často běsnící moře. Žádají svobodu, ale oheň ať mlčí ve své polopravdě. Nekrist a nihilista. Ve skaženém systému vědění. Voják z armády nepovedených snů jiné generace.
Toto vše zdá se být bolestivou myšlenkou. V sebelítosti občas vězí i touha pochopit okolnost. Ne jen tupě zírat, bodnut jedem, který i jemu je cizí.
Strach podívat se do hlubin, zakleslých na skráních neověřených hypotéz nerovnosti. Kosti jsou vrženy. Chci se přestat potácet v místech spadlých nebes. Už ne znovu pociťovat umělou zkázu. Ale instinkt autorit říká, že ještě ne. Pst. Nechte to dřímat.
by nebel(r)

Report ze soboty

6. října 2008 v 17:12 | nebel |  R3portag3 by nebel(r)
celej článek z akce je už na: http://www.bozak.cz/newsy-Report_z_Eminence_by_Lutzi.html

ještě někdo dodat fotky a bude to dokonalý:))

nebel(r)

Eminentní víkend-ale už je pryč

5. října 2008 v 18:36 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Nevýhoda těch hodně dobrejch víkendů je, že utíkaj nemilosrdně rychle. Takže se nestačí člověk otočit a je to pryč. To nejlepší ale utkví aspoň v paměti. Klenot pamatováka:)
V páteček se dalo jedině odpočívat nad skleničkou,hodně mě unavoval nechutně pomalý internet, není divu,že jsem navštívila peřinu už v 23h. Podvědomé připravování na akci měsíce? No naspala sem víc, než 12 hodin takže včera sem byla svěží až do dnešního rána. Byla totiž vymodlená akcička na božáku, přijeli nám Eminence! Si to nepleťme s Eminemem, milé vosy, je to brazilský HC jako řemen:) Což se ukázalo v onu osudnou hodinu a minutu kdy mě nadobro(aspoň na 2 dny určitě)opustili uši a hlava s krkem, díky kvalitnímu ozvučení(až vám z toho probíhaly vibrace celým tělem!) a šílenému moshingu a nekompromisnímu výstupu téhle kapely. Opravdu profesionální odehraná hoďka v podání sympatických hispánců, kde emoce a vybití nalezly dokonalé útočiště. Mohli jste řádit jak jste chtěli. Jenom připlést se k psychotypům dopředu nebylo moc bezpečné. Bohužel jsem jim padla do rány a asi třikrát mi málem "rozbili držku" ale bylo jim to fuk. Napotřetí už jsem si vysloužila za své stání o krok vzad nateklý nos a málem mě nesli. To mě rozzuřilo tak, že jsem se na ně bez lístosti vrhla taky. No co, síla je i v ženském těle:)
Byl to nářez, a škoda každýho, kdo o to ať už schválně nebo omylem, přišel. Jen tak to zas nezažijete. Palička do sbírky od Andreho už se vyjímá na poličce. Je to fajn týpek a dobře se s ním povídalo. Celá skupina působila uvolněně a pobaveně z nadšeného publika i jejich výkonu. Excellente, no un poquito!!
S poděkováním mému muži za doprovod (škodaže taky nezapařil..)a tak vůbec, bez něj by to tam nebylo tak ono:)

by nebel(r) více z koncertu later na bozak.cz
p.s.škodaže nebyl foťák ke zvětšnění společný pařby,snad příště.
Oni

nebel před pařbou:)

Týpek André za bícíma:)