Leden 2009

Dead eyes...See no future..............!!!

27. ledna 2009 v 17:36 | nebel |  Moje galerie
Jak zpívá slečná Gossow a já se přikláním. Co by tak mohly vidět oči, plné smrti, konce? A nebo také unavené oči s poslední kapkou jiskry života,než padnou a nebude už žádné WE WILL RISE.

No třeba tohle.
Temná jest doubrava...

I jeho oči...

Lampa zhaslá z nenadání...

I Slunce zapadlo a temná mračna...
...Příchuť jak zatuchlina na okenním rámu školy mají.....................


nebel(r)

January oculary

24. ledna 2009 v 17:01 | nebel |  Moje galerie
Po dnešním a včerejším addu fotek, nová galerie se stejnojmenným názvem jako nahoře v Phottoz. Spousta slunce, sněhu a modré oblohy.

by nebel(r)

Pagan spirit!

23. ledna 2009 v 18:17 | nebel |  Moje galerie
Tak se vám musím s něčím pochlubit. Po hoodně dlouhé době mne díky Wardruně chytnula inspirace a zjištění, že přecijen nějaký grafi-talent se ještě v mé pochroumané ruce ukrývá:) no a aby toho nebylo málo, konečně se mi poštěstilo čapnout foťák a zachytit krajinu při slunném odpoledni,po čemž jsem už dlouho toužila,ale vždycky když přišla inspirace a venku bylo krásně, musela jsem trčet ve škole. No, konečně se to povedlo. Škodaže foťák vyplyv´tak brzy a neni na tužkáče. Ale něco se zadařilo přece:)

v lepší kvalitě snad v galerce.

asi mi nezbývá nic jiného,než dát účet na picassa,to rozpixlování mě už přestává bavit:) (ze 4 mb na 120-250 kb je to vážně otřes!!)


a zbytek v nadcházející galerii,zvědavci!;)


copyright by nebel(r)

Vakre Norge! Jeg elsker dig

22. ledna 2009 v 16:19 | nebel |  HUDBA
Aneb Ať žije Norsko! to hlásá povedené video z youtubka. Hodně patriotistické cítění měl jeho tvůrce, ale zajímavé je hlavně protože jsou v něm autentické fotografie z kultury a přírody téhle zatím ještě panenské země a folklorní hudba samozřejmě!

Jinak mám tuhle zemi z těch skandinávských opravdu nejradši- skvělá příroda(až na tu nesnesitelnou zimu a depresívní temné dny), tklivá minulost vikingů, oslnivá historie opředená pohanskými bohy a bájnou Valhalou... Země snowboardisty Larsena, skupin jako jsou Turbonegro a především kolébka black metalu! Přitahuje mně čímdálvíc. Ta příroda, magická atmosféra. Doufejme, že za pár let se tam podívám :)

by nebel(r)

Závan severských větrů a doteky magie

20. ledna 2009 v 17:16 | nebel |  REcenze
Mé pátravé já po dlouhé době objevilo něco, nad čím srdce dobrodruha a severomilce plesá. Projekt WARDRUNA, jehož hlavní pachatelem je bývalý člen blackových Gorgoroth, Kvitrafn.

Tahle jak jinak než Norská formace je něčím lesklým ve změti všech těch hutných metalových věciček, dopřeje vám vítaného odpočinku, ale rozhodně nečekejte, že jen tak vypnete. Ono vás to přímo donutí, abyste zapřáhli fantasii a nechali se unášet, ale zároveň se přistihnete, jak moc se vám ona atmosféra, z každého tónu čišící, zaryje pod kůži a vy se stanete součástí dějství.
Označení ambient-folk, není tak zcela na místě. Je to taková válečná pohádka, kouzlo severu a dávných dob, kdy Odin ovládal veškeré pláně tuhé Skandinávie. Je to samý ručně vyráběný nástroj ze středověku, opravdu autentické je ale praskání plápolající ohně, vánice až vás zamrazí v zádech..
Tento počin je tak propracovaný, že není divu, že na něm strávili členové 6 let. Takto zní dokonalost z očarování.
Zatím jsem se musela spokojit s poslechem několika skladeb, převážně útržků na oficiálním webu. Album Runaljod - Gap Var Ginnunga (2009) ještě nevyšlo(alespoň u nás). Ale z toho mála, co mi bylo nabídnuto, jsem si vytáhla to nejlepší-vibrace runového spiritu. O tom celé toto silně vizuelní dílo pojednává a je prý v plánu ještě několik dílů- bude to trilogie. Vraťme se však do přítomnosti, kdy jsou všichni labužnící ethno hudby a především té severské, v očekávání, jak se to celé vyvrbí. Jestli se nemýlím, album v čechách vychází dnes(oficiálně).

Její členové jsou:
Kvitrafn (Einar Selvik): formaci založil, je autorem textů a hraje na většinu nástrojů,také je producent..
Lindy Fay Hella: Vokální zpěv
Gaahl: Vokály a koncepce
Hallvard Kleiveland:Housle (ale speciální)
Øivind: Vizualizace a webmastering

obal alba
Gap Var Ginnunga (2009)

Kvitrafn hrající na libozvuký nástroj.by nebel(r)

P.S. Myslím, že tohle je jedno z děl, které by si zasloužilo přebývat ve sběratelských poličkách. Silně o tom uvažuji, že si ho objednám:) A to už je co říct, v době rapidsharu!
Pokusy.....Or adavra kedavra

19. ledna 2009 v 19:08 | nebel |  Moje galerie
takže vehementě do toho, a něco je hotovo. Sjela jsem si celou galerii fotek z mobilu, prý jsou fajn, proto malá úprava a pár se jich uchytilo..teď už jen vědět, co se tak hodí na to portfolio..
Panenská..... nahrávací společnost v London city

Ulice východního slunce..nebo je noc?


Pořád bloumám nad tím, jestli je to naprosto trapná konzumní fotka s bordelem, nebo netradiční a šílené, balancující nad kýčem zátiší s rukou?

Tahle mě jebe...něco se mi na ní strašně líbí a něco mi nesedí..pochopitelně v těch 4mb původní velikosti vypadá o dost líp..

Tady to fishboyovi prostě sluší a zároveň retro..tu si prostě musím prosadit!

Na závěř škuner co pohoupá..Ba ne, stylizace do hororového prostředí s ošuntělou houpačkou která ale není ke vzteku moc vidět..no nevím,taky se mi nějak nezdá...


Snad budu mít trpělivost fota pro lepší kvalitu(i když jenom o palec,ani ne)šoupnout i do galerky,tohle je slabota (á max.250 kb, by jeden zabrečel..)


by nebel(r) a vypocená dávka adrenalinu.

Winterthrone first to last

13. ledna 2009 v 15:32 | nebel |  napsáno nebel(r)em

Běsní po teple a ohni, ale tahle zima nabízí jen ledovou náruč, nekonejší krbem s praskajícími poleny a nikdo nenese čaj a sušenky. Přikován mrazem k zemi a jen syrová bolest prořezává morek kosti. Jediné co poskytne, je věčný pohled na krajinu ticha, bílé vějíře stromoví v podkarpatsky mrtvé krajině. Tam za humny snad, rodí se metal zčernalý,zuhelnatělými těly nasáklými smrtí. Vstupní brána do vichřice bezproudého vzduchu. Ještě zdálky je cítit pach válečných bojišť. Bez melodie drtí tě kopyta těch, co vezou si smrt svou v kočáře. Padl poslední kříž na cestě. Všude kolem prýští z útrob země síra. I na onom světě je každý znaven. Ale nespí. Jejich únava je věčná, jako krev, která nikdy nepřestává téct z rány, jak rodící se z popela. Drsné podmínky severu se střetávají s absolutnem. Nastane tma. Tak věčná a přece znamená nic. Podlehnutí barvě ČERNÉ. Jak se jí sedí na trůnu temnoty?

DARKTHRONE- TRANSILVANIAN HUNGER
by nebel(r)

Průřez prvním funkčním týdnem roku Buvola

11. ledna 2009 v 15:00 | nebel |  napsáno nebel(r)em

Aneb sickness is back from the future:)

Takže tu máme první školní/pracovní týden roku 2009. K mému štěstí už je pryč:) Abyste rozuměli, tolik stresu, co se na mě nahrnulo v prvních třech dnech, té zpropadené nejistoty,snad i náznaky prohry, deprese a chmur, bylo to vážně na bednu. Zkažený plakát, strach, že příjímačky už jsou prohrané předem a že se školou je konec, to úmorné vstávání, nepochopitelné pocity samoty v ranních hodinách, zjištění, že přijímačky jsou už v únoru! Bylo to na mašli. Zdravotní stav taky nic moc. Naštěstí se polovina týdne vyšvihla na lepší trať a vše zase stálo za úsměv. Až na tu chřipku (či co). Takže celý víkend dneška nevyjímaje, se nesl ve znamení kapek, sirupu a tuny kapesníků, věčného spánku a občasných nočních hodů u filmu. Tentokrát mi to ani nevadilo. Když je člověku nanic, opravdu nemá chuť na žádné dovádění a chlast. Ne že by mne bavil stereotyp nudných víkendů u televize, a taky doufám, že to co nevidět dojde ke změně a na obzoru se objeví zas pořádná pařba, ale tentokrát, ďábel se smiluj nad tím, že mi bylo dopřáno odpočinku ve dvou. I hyperaktivní štír potřebuje občas na 100% vypnout. Doufám, že dál to půjde svižnějš, ale bez stresu. Heslo do nového týdne: stability and vitality inspired. (tohohle článku si všímat pochopitelně nemusíte:) když je člověk línej si psát deník, není nic jednoduššího. A i ty chvíle nic nedění je třeba si pamatovat, snad právě pro to nic.)


(paradoxně totál freečkovej obrázek)by lifetired but some inspired nebel(r)

Turbonegro zpjevnik

6. ledna 2009 v 17:42 | nebel |  HUDBA
A máme tu mou oblíbenou píseň z alba Retox, vskutku machistická záležitost,ale vtipem nešetřej..

TURBONEGRO- ALPHA MALE (Retox album 2007)


Am I a scorpio, am I the sun, is this my body or an empire of fun
Am I an acrobat, machine of steel, public animal, always dressed to always dressed to

No

I'm alpha male, I never fail, my DNA is for sale
Alpha male, 4 leg caucasion, 2 leg alsation - I am that's what I am
Alpha Male!

Am I too small, an unimpressive, or am I way too hot and wired and aggressive
Am I a bitch magnet, Norwegian waste, will the wind carry your saliva to my face

No, I'm alpha male! I'm not to scale, my DNA's for sale
Alpha Male, 4 leg Caucasian, 2 legged alcasian, I am - that's what I am
Alpha male!

Woahohoah. I got one million issues today, for you a barb wire bouquet!

No, I'm alpha male, born with a tail!
My DNA's for sale
Alpha Male, a sullied Caucasian, a two leg alcasian
That's what I am, I got a plan
ALPHA MALE

no myslím, že neni třeba překladu. DNA na prodej? dvojsmysl si dosadíte jistě sami ;-)

by nebel(R)

Turbonegro-homopunk útočí!

3. ledna 2009 v 18:26 | nebel |  HUDBA


SKUPINA TURBONEGRO- pochybuji, že tento název někomu z vás něco říká. Pokud ano, gratuluji, jedná se o velice znalého fanouška tvrdých rockových vod. Jde o jednu z norských rock n rollových legend. Budu tak laskava, a ať už patříte do kterékoliv z těchto dvou řad muzikologů, tyhle stars vám představím=)


Podle jména kapely, je patrné, že pocházejí z nějaké hispánské země.. velký omyl, jehož obětí jsem zpočátku byla také. Všichni členové pochází z norského Osla( proto ta Oslo Woman v jedné z písní Retoxu). Na to, jak má zpěvák Hank von Helvete pěkný, téměř čistý vokál na punkové dovádění, místy až emo výšky, je to pěkný pořízek a rozhodně by jste mu neřekli přes 30 let. Foto však napoví:D Ostatní členové jsou paka jakbysmet a svůj styl, směsici tvrdého rocku a punkové revolty, pojmenovali "deathpunk" a to prý z prostého důvodu. Aby nebyli trapně škatulkování nějakými bambuly, vymysleli si škatuli vlastní (ať žije originalita!). Co do historie Turbonegrů, kapela vznikla kolem roku 88 a jejich poslední album s názvem Retox (2007), udělalo v hardrockových vodách solidní bordel=tenhle počin je s nadhledem výtečný. Alb mají za sebou cca 9, ale největší průlom učinili s plackou Apocalypse Dudes až v roce 1998, teda 10 let po vzniku!

Chlapci dávají jasně najevo, že celou svou kariéru a hudbu berou jako jeden velký odvaz a zábavu, což jim ale rozhodně neubírá na kvalitě a duchu jejich skladeb. Jedna velká pařba, drogy, sex, chlast a rock n roll! Jen se podívejte na jejich oblečky a image úchyláckých přiteplených pupkatých dědků a flákačů v námořnickém. Jejich vzhled je vůči hudbě zkrátka jeden velký, glam rock homo paradox.. No podívejte na ně :
kdo by to řek´,že budou mít skandinávští vikingové ve slizských hadrech takový smysl pro humor?:)

Zábava, hudební rozmanitost, rozedranost a naléhavost, která se dá nenáročně projít a přitom prožít, vměstnaná do 10ti písmen.

více na turbonegro.com, pokud se vám teda zobrazí:)


by nebel(r)