Tělo bez duše, duše bez těla..

3. května 2009 v 17:49 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Aneb štír by bez vody rychle a bolestivě zemřel..


Štír chtěl být král. Chtěl přesedlat do království ohně. Však sám sebe z trůnu srazil, beze cti, všechna jeho čest padá dolů do temnoty, jako pohár vína z ruky otráveného. Proč štír nechápal, že v království vod je pro něj pevné jisté místo? Proč chtěl býti sama sebe vykupitelem a uvrhl se do žaláře? Do žaláře nejtemnějšího, kde trápí ho teď nářky jeho boha.
Jeho bohem je moře, proč nevnímal tu moudrost rybí, proč zapomněl na svou skálopevnou uctivost?
Proč přestal se svou silnou oporou, proč nechal rybičku na suchu, proč chtěl být drsný pán?
Protože byl slepý, oči vypíchnuté by však nejraději teď chtěl mít, dostal odpuštění, avšak v srdci svém už nezažije klid. Výčitky mu jeho krunýř vzali, teď je s rybkami na stejné lodi. Proč chtěl jím zahubením být a sebe sama proklál mečem. A teď by nejraději jen klečel, nad pokornou tváří dvou očí posmutnělých.
Snad osud chtěl by takto špatně jednal, nebel si na sebe oprátku trnitou sehnal. A než se stihl uškrtit iluzí, otevřel oči a spatřil, že ještě nechce do spárů temnot jít. Že jen svojí ploutvičku chce u sebe navždy mít. Však svým trnem stihl proklát její důvěru. Co je horší bolest, než cítit žalu druhého, když tvůrcem slz jsi ty? Můžeš se jít ukřižovat hlavou dolů, jako svatý Petr, nebele, ty obrácený "vítězi". Pros teď vodu ať ti věří, ať moře tvoje klepeta již neročeří. Ať voda není temná jako čerň, ať svítí jako křištál vlny průzrakem, ať tvá klepeta neraní ale chrání, svou rybku od smrákání do svítání. Již neraň ji.

Máj lásky čas, snad dotkne se i moře. Ať ustoupí to nečekané hoře. Ty pykej milý nebeli, a kaj se za své činy každou neděli..

Nyní žádné nářky žádné mraky. Já ublížila tobě však sobě taky. Půjdem lovit raky. V objetí sledovat ploucí bárky.

PROMIŇ JÍ. VŠAK VŠECHNO ZLÉ AŤ K NĚČEMU JE DOBRÉ. UŽ ŽÁDNÉ BITEVNÍ POLE. JEN ROVNOCENNÉ ROL, LÁSKU K SOBĚ.


+

TOGETHER I HOPE FOREVER...


By nebel(r) s věnováním 2 CTB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama