Srpen 2009

Zaklínadlo odklínadlo

29. srpna 2009 v 13:01 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Stromku Marilyne, ty květodárce temných plodů!
Nakaž všem, ať bdí!
Duhová víla opět procitla,
nenech jí umřít v černobílém světě!
Codex Necro byl otevřen,
Anorexia Nervosa prozrazena!

Neb aniž by dalším slovem,
nebel oponu temnou zvedl,
zahrada ovoce sladkého
jen ať se otevře!

V Binárním kódu,
v kaskádách duhových,
sděluju světu,
jako kaviár kavalier
Bude můj,
sladký den vítězství!
Rovnou dva,
jen ať neztratí se víra
v zelenou barvu!
Tu ať pohltí černá,
změť všech odstínů
ať zrodí se v zelené
psychedelie barev!

Stromečku Marilyne,
nebuď svině!

Nechtěj ať víla umře!

Nechtěj ať je víla smutná,
ať zůstane v duze sama.
Víla má nekro-sklon.

Jako princezna
(ne)šťastný víkend,
u chaty u lesa,
No tak Maryline,
povolej nebesa!

povolej vodní sílu, povolej déšť!
Nezapomeň však na VZDUCH.
BEZ VZDUCHU SE KLEPETÁČ UTOPÍ!

O2 je prvek nakažlivý,
stromku, nakaž vzduch vodou taky!
No tak stromečku, prosím nezklam!:(

nebel(r)Čistírna pokaždé jinak aneb poprask v Krupské ulici

28. srpna 2009 v 10:03 | nebel |  R3portag3 by nebel(r)
Teplická experimentální scéna mě včera mile překvapila. Kdo by to byl řek, že i u nás je podhoubí undergroundových kapel řádně nasáklé? Po včerejšku už není pochyb.

Projekt Čistírna pokaždé jinak není žádným hudebním nováčkem, přesto sem však doteď neměla tu možnost si je poslechnout. A nejen já, multiinstrumentální džentlmeni to zdarma umožnili téměř každému kolemjdoucímu, procházejícímu, spíše pak postávajícímu v Krupské ulici hned vedle nové kavárny Naše adresa.

Jejich hudební souznění je vskutku zvláštní a stylem ne zrovna specifikovatelným, avšak za dobu jejich výstupu jste se ocitli hned na několika odlišných žánrových frontách.

Zezačátku se mi jevili páni jako rozjívený experimentál, protože kdo dneska má v kapele vedle kytar a bicích taky pozouny? Ale během pár skladeb se vystoupení stalo laškovnou koketou SKA, rokenrolu, bigbítu a dokonce snad funky ala Dan Bárta. Zkrátka všehochuť.

Proto není divu, že vděčnými diváky jim byli jak lidi středního věku, tak mí vrstevníci ale také spousta zvědavých seniorů, co se přišlo na tuhle smečku podívat (nebo šli zrovna kolem a i to se počítá!).

Texty kapely jsou úsměvné ale mají něco do sebe. Zpěváci (se střídali:) solidně doprovázeli celý ten shluk nástrojů a ještě se u toho stačili usmívat a odbíhat si do publika.

Co je na tomhle uskupení další zajímavostí? Tak určitě fakt, že ČPJ netvoří jedna generace ale hned několik. Od rozedraného bohéma co má bigbít prostě v krvi se tu najdou i nejmladší typové a taky velice ležérní člověk v nejlepších letech. Prostě od všeho něco.

Snad právě tohle všechno a nemalá dávka humoru přispěly k tomu, že jsme se včera tak dobře pobavili. Doufejme, že to nebylo zdaleka naposled, s těmito pány.

A jak už bylo řečeno, jen potlesk je pro ně malou poctou.

Nebel(r)

Srpnové outro? stále je tu Oiforý

24. srpna 2009 v 16:46 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Je pár dnů před opětovnou maturou. Ale moje myšlenky hučí úplně jinde. Duše se cítí těžce free(ale ne jako na fríčku proboha, jen to ne!) a tu svobodu chce dokazovat i myšlenkám, jednání, tělu.
A přinuťte mě někdo zírat do papíru s html kódem déle než hodinu prosím! Protože už se to blíží (ale jak je u mě zvykem, prostě si to nepřipustím, dokava nebudu stát před panem Sokolem...oh shit!)

Proč je mi tak podivně? Vlastně FREI? A proč si pouštím kapelu, kterou jsem v recenzi pohanila od hlavy až k patě? tohle je skutečně vtipné:D Down below je sice komerční houpačka s černobílým přelivem, jenomže a vtom je ten paradox, chytlavě německé kapely ve mě vždycky vyvolávaly feeling two years before, máme srpen... Tak proč si to tu asi pouštím? Protože mě jeblo:) Protože svojeho prokletí už se asi nezbavím, aspoň do doby než mi zas kdosi řekne něco pěkně hnusného, co mě vysvobodí ze sna. Ale já přece chci snít, že jo? Jo. Jako Lutziana v příběhu. Jako puberťák v čínských teniskách a jako magor. Tenhle víkend (co víkend, už čtvrtek!) byl nesmírně výživný na zvraty a převraty:) Koupačka na vlastní nebezpečí, hřbitovní tajemství s vyrážkovým překvapením, potom koncert na Božáku... A k tomu si něco povíme.

Byl to námrd jako už dlouho ne. Rozuměj, odvazovka, protože po usilovném celodenním hledání doprovodu v adresáři telefonu a icq se nakonec ozvala Peťula, vtipná to tichá a obrovská žena z krupského kraje se kterou je čest si vyrazit na pořádný náklep. Koncert byl taky žůžo o čemž si víc povíme v jistém reportu. Až na incident s panem G., který si myslel, že nebel je lehká děvka co dá každýmu? prostě si machistické ucho muselo dokazovat svoje egoistické choutky způsobem, který u mě vyvolává ventilovanou agresi a tak G. zakusil, že žertovat se s kobrou nemá, takže milý pan zpěvák jednu chytil, sklopil uši a dál už to znáte.

Mimo tento úlet z řad účinkujících, si ale nemohu na akci stěžovat. Sound byl super, nejlepší vystoupení měli bezesporu Day After Death (vlastně sem na nich byla poprvé) a trošku mě ale zklamali páni Italové, protože to bylo naučené Sworn enemiovské vykopávání nohou a Fuck a Shit a trochu to postrádalo hlavu a patu (ale pst, nebo mi příště nedaj cdčko. které budu mimochodem recenzovat..uff).

Naše paření se ten den přehouplo v noc a ráno a skončili jsme u pana Wonga.. A tady mé vyprávění končí, protože fau paux ohledně zpěvačky WoJ už zažít nechci a nejsem duhová víla, děkuji pěkně!

Sobotní den taky přinesl pařbu, ale ta mi lidi zvedla mandle a do Baru Alex mě už fakt nikdo nedostane. Nejde o ty lidi, jde o feeling samotné party. Nemůžu si pomoct, ale jungle scéna našeho města jde tak nějak do... Když to srovnám s městy kolem, tak je to čím dál víc snižování se a podřizování se mase a tohle už s pravým jungle nemá moc společného (ano nemám ráda smažky v pochybných barech, nemám ráda přetvářku, kterou jsem musela nasadit na interface svého mozkového procesoru a nemám ráda pocit, že musím soutěžit s okolním osazenstvem stejného pohlaví, děkuji pěkně...!)

Přesto neztrácím svojí přemýšlivou náladu a doufám, že všechny tyhle elementy minulých dnů mi dodají energii kterou jsem do nich vložila. A především mám radost z nového kamarádství:) Nakonec ze mne bude ještě společenský člověk?:)Ať si říká kdo chce co chce, kdo byl na božáku, ví, že nejsem žádný zalezlý pes v koutě, jde totiž o to, jak kdo se mnou mluví a jak se ke mě chová, rybičko....


by nebel(r) alias regresor agrese v zóně Gé


El magnifiqué-Řbitov pavoučků

20. srpna 2009 v 17:55 | nebel |  Moje galerie
Včerejší výprava na židovský hřbitov na mém těle zanechala spoustu stop (ale zejzenečku pssst a už žádné komentáře!:D)jelikož místní mravenci a pavouci a havěti měli pré a tak se snažili mé nebohé tělo pokousat a uzmout si co nejvíc! Krom krásných fleků na nohou jak vekslák (Till rullezz:D) a ostrého řezu od milého feratovského ostružiní(ale že to bylo krve!), jsme s Miou pořídily nemálo fotek trů gotyk ívl a jistě se s vámi o ně podělím brzičko(měsíc dva a máte je tady, znáte to:X)
Pokusím se je sem vážně dát co nejdřív a na ochutnávku, plazící se bílá zombie, jak když utne!

Židovský hřbitov má svoje kouzlo a je škoda, že když jsme tam byly kdysi dávno s Connie, neměly jsme foťák ani nám nepralo slunce nemilosrdně do týla, takže jsme se tam nemohly rozhlídnout už tenkrát pořádně, jako včera. Stálo to za to (až na změť pavoukobijců a smradlavých břečťánků, po kterých jsme se plazily a tudíž ta vyrážka, že ~.~)

Fascinovaly mě jidish a hebrish znaky ze zadní strany každého náhrobku, zatímco přední byla popsaná normálně, latinkou jak podotkla slečna M. To je hustý, asi si na tom hodně zakládali tenkrát. Jenže teď už je to místo spíše oplzle pavoučí a nostalgické, většina hrobů je totálně zdevastovaných. Přesto bych se tam za tmy už nevydala, nejen proto, že vedlejší zahradu přes zeď tenkrát obýval stín, ne nepodobný černé koze, byla totiž živá a mečela:D


by nebel(r) photos by Mikhaela & nebel(r)
Ein Bischen Oiforý! aka Rychta bude woe numero dos

14. srpna 2009 v 13:42 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Ou, Ein Bischen Euphorie!!!

Takhle nějak začal náš včerejší šílenej večer, posilněnej nejen adrenalinem z toho, že prostě žijem ale chuť léta je nevyzpytatelná a zaslouží si pořádnou pařbu. Ten to má tak, jiný zase onak:D

Co včera rozhodně nechybělo, tak srandy kopec a neskutečné charisma večera se spokojilo s litrem vína červeného... Samozřejmně nechyběla OIFORÝ a hlášky!

"Já se nebojim, já mam plnou kapsu!"

"Co je to SKA? To je takovej pank."

Přisednuvší partička vygumovaných panáků z výrobny ořezávátek taky podpořila už takhle jetý humor za neustálých ryků nad pročítáním zelené a žluté věci.

"Slečny, rozumim tomu dobře, že ty věci v sešitě pročítáte jen samy sobě navzájem?"

"Tak nahlas... Podělte se s náma taky."

"Tanž!"

"Na sever, na sever? Na jih na jih!"

Nechápete o co běží co? To je právě ten fíling pravé rychty, protože o to tu kráčí, nikdo než N a Z neví o čem je řeč, tak si dejte WC checkpoint a záviďte nám včerejší večer, zase osvěžení jiného rázu a tajemně drzé atmosféry, způsobené vínem a hudbou a... Však rychta už se drží ve vzduchu dobrých pár let. Jen jsme o něco starší, ale pořád tam je WKLčko:D

"Las mich FREI! FREI!"

Někomu jahve nadělil, někomu ani Aláh, ale prostě jsme jen lidi. Nikdo neni dokonalý a každý má svojí komůrku v řiti:D(ekvivalent kostlivců ve skříni, vy prasata!)

Někdy bych opravdu chtěla být deine fliege jak zpívá Neo-skopík Oiforík. Ale jsem jen člověk, víte? Mám spoustu chyb. A kdo je nemá? Ať si o mě myslí kdo chce co chce, jsem zkrátka otevřený člověk a málokdy nejdu s kůží na trh. Žiju jenom jednou a nechci promarnit svojí existenci.

Ať je mi kolik chce, nakonec vždycky zjistím, že jsem praštěným trpaslíkem se srdcem na dlani. A to je právě to, proč někteří trpí.

" Seru na to, zlato, protože žirafa dělá žir žir!"

No nejsme mi blázni, osdlíčku? :D

Jsme, ale zdravě šílení. To život požaduje. Neberte nám to.

Ať už mám hluboko v srdci vražený mezzanine nebo eSKApádu, neberte mi sebe, potřebuji se najít dřív, než se ztratím:D

Rychta byla woe a až na WC checkpoint a pachuť nemovice byla skvělá ne?

Snad zas někdy bue!

A jako tribute to a Špek roku, tu máme vítěze, který byl nominován v kategorii Oifory!

Neoskopíčka v zajetí houkačky, tak dejte mu už kurva FREI! XD


DOWN BELOW- EUPHORIE

Adrenalin
T... Tyrosin
E... wie Exzessiv
Adrenalin
D... Dopamin
E... wie Euphorie

Verse
Am Ziel vorbei
Ganz knapp verfehlt
Komm nochmal Neustart
Zurückgedreht

Gegen die Zeit
Nichts mehr hält
Uns jetzt noch auf
Denn ab jetzt zählt!

Unsere Welt
Ein neuer Versuch
Wir kämpfen uns frei
Frei vom Fluch

Jetzt geht es los
Unsere Zeit
Fertig zum Neustart
Bist du bereit?!

Chorus
Oh ein bisschen Euphorie
Ein wenig mehr am Leben
Komm leb die Hysterie!

Oh ein bisschen Euphorie
Und wenn wir dabei drauf gehen
Sonst leben wir doch nie

Verse
Komm zeig mir mehr
Ich will jetzt alles sehen
Die Augen nach vorn
Nicht zurück
Nie umdrehen

Komm zeig mir
Ich will noch weitergehen
Ich will mich mit dir
Ums Universum drehen

Komm zeig mir mehr
Komm zeig mir mehr
Komm gib mir mehr
Ich will mehr ich will mehr

Komm zeig mir mehr
Komm gib mir mehr
Ich will viel mehr
Immer mehr immer mehr

Chorus
Oh ein bisschen Euphorie
Ein wenig mehr am Leben
Komm leb die Hysterie!

Oh ein bisschen Euphorie
Und wenn wir dabei drauf gehen
Sonst leben wir doch nie

Chorus Cheerleader
Adrenalin
T... Tyrosin
E... wie Exzesiv
Adrenalin
D... Dopamin
E... wie Euphorie

Chorus
Oh ein bisschen Euphorie
Ein wenig mehr am Leben
Komm leb die Hysterie!

Oh ein bisschen Euphorie
Und wenn wir dabei drauf gehen
Sonst leben wir doch nie

Und wenn wir dabei drauf gehenby nebel(r) A Lisn oiforý!


I povstala bestie...aka haare vol.666

13. srpna 2009 v 14:00 | nebel |  Moje galerie
.."Nýčko povstaň ty obludo pekelná, ty Behemothe křižující zemi, je čas, ´bys zařval a zem se otřásla. By zvala tebe, soupeře Leviathana na lítý boj..."

Aneb zkraťmě to, nebel má zas nové vlasy. Každým coulem už se přibližujíc bestii, majíc číslo 666. A jakýže to odstín tentokrát? To tu ještě nebylo! K odhalení dojde, v den kdy se planety zkříží, v den kdy Nibiru pohltí zemské jádro... Pak nastane čas zpodobnit stvůru, jež obývá mé vlasy... Už brzo. A tak nějak to vypadá...

Však do té doby, bídný lidský červe, cti tuto památku nebel. Nebo budeš litovat (= nespatříš ty nový fotky, takže čekej, červice:D)

by HerInfernalMajesty(n)

MOONSPELL-měsíční kouzlo mě dostalo

8. srpna 2009 v 17:08 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Jako i minulý rok (ajeje, zase ty nostalgie, co? XD) je pozdní léto a MOONSPELL opět kraluje mému srdci naplno. Jako hrdému majiteli všech jejich alb dvojnásob. Řekněme, že oni prostě umí všemi těmi prvky vystihnout absolutně to, co se mi honí hlavou a hlavně co podkresluje přemýšlivost duše.
Tu obskurní tesknost umí jenom oni takhle servírovat na talíř prokřehlému poutníkovi časem.
Nic se nehodí k fantazijnímu snění a idylickému bdění tak, jako Moonspell.

Ano, měsíční kouzlo mě dostalo. Nejenom pro Fernandův vokál, ne ani tak pro sóla kytar, já vám nevím, to musíte zkrátka cítit srdcem, tu hudbu co vám tlumočí jejich nástroje a hlas.

Veskrze v každém albu je cítit hodně temnota, jako posel smutku a bolesti. A doufání v něco, co bylo a už není. Přesto ta bolest není tlumočena jemně, ale přiměřeně tvrdosti nebelova srdce, ale jak víme, tvrdá slupka hlídá křehkou bytost. U nich tvrdý riff skrývá hořkost jemných citů.

Jak to říct? Prostě jsem jimi den ode dne posedlejší, neznám lepší věc, než si je pustit a snít a snít...

A stejně málokdo pochopí co jsem zde chtěla říct. To je dobře. Tak to má být. Skrytá zahrada s klíčem do mého...do mých niterných útrob protkaných temnotou.
by nebel()

Luna, Thinking about you..Luna

6. srpna 2009 v 19:08 | nebel |  HUDBA
MOONSPELL: LUNA

Není srdcebolnější melodie, než v této baladě. Donutí vás brečet a zasnít se, i když nemáte nejmenší důvod k smutné nostalgii. Tenhle klip dostal i tvrdé chlapy a to už je co říct..
Opět je den vodnáře a luna se dnes na obloze rozsvítí ve své plné kráse( kalendr astrologů sice říká, že už to bylo ze včera na dnešní ráno, no ale intenzita paprsků měsíce bude i dneska těžce manipulovat osudy a emocemi lidí. Tak sněte nahlas a nedivte se, že nemůžete usnout. Luna má v hrsti každého.

by nebel(r)

"Because, once it was ours.."


Galerie jak má být

6. srpna 2009 v 17:56 | nebel |  Moje galerie
Ne, neflákám se a tak jsem konečně upravila fotogalerii (když jsem tam ještě nedala nic novýho), takže všechny fotogalerie od doby, co existuje blog, nejsou už chaoticky pohozené za sebou ale pěkně seřazené v nadsložkách (fůj, to zní jak nadlidi!) podle roku kdy byly fotky pořízeny.
To je super, ne? Tak se ponořte do nostalgie (zejzen, neslintej na monitor až si je budeš prohlížet!:D)a pěkně si ty galerie projeďte. Doufám, že všechny hrůzné fotky z emo dob jsou smazaný:D

Jsem zaneprázdněná učením a jinýma blbostma, ale snad už brzy coming soon ta porce nových fot. Aby dřív nepřiletěl black bird..(to zejzen: z lesa, nikoliv z kalhot:D)

(zase cizí fotka z akce a zas sem vzadu)

by nebel(r)

Freekly Souhrn

4. srpna 2009 v 18:43 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Nějak to tu usnulo, ale nenechte se zmást. Snad se během týdne konečně dokopu sem hodit nějakou galerii a že není málo fotek (asi tak 5,6 sérií od 3 dni starých fotek po nějaký už snad 3 měsíce pozapomenutých obrázků z výletu na cínovec a do šachty...)

Taky mám plnou hlavu hudebních interpretů o kterých by stálo za to napsat, nehledě na to, že mým nově obdivovaným spisovatelem se stal pan H.P.Lovecraft(obdivovatel a šiřitel Necronomiconu a hlavně viktoriánských horrorů), od kterého jsem si mimochodem objednala pekelně drahou knížku a Mýtus Cthulhu a kosmického děsu mě ohromil natolik, že se znova zajímám o všemožné kolem Necronomiconu i Prastarých entit.

No a ještě do třetice (nebo čtveřice?)všeho dobrého, mě chytl fenomén gamebooků (to jsou ty knížky s prvky fantasy, co se hrajou...)a chystám takový souhrn o těch co vlastním a obecně o tom co jsou.

Jenže už máme začátek, pomalu půlku srpna a fakt to letí co? Doufámže stihnu alespoň jednu věc nastínit než tyhle podivné prázdniny skončí a já budu smutnit, co všechno jsem neprožila a nestihla.

Cthulhu zdar, nazdar!

by nebel(r)