Hořkosladké Imaginárium Dr.Parnase

22. února 2010 v 18:00 | nebel |  Film(recenze)
Ač jsem šla včera do kina s tím, že to bude senzace už jen díky obsazení Ledger- Depp, nečekala jsem hloubku tohoto rázu.

Imaginárium- stojí v názvu a přesně tím celý snímek je. Na začátek "obyčejný" film, v polovině začínáte žasnout, převalovat se v křesle a oddávat niterným zákoutím vlastní fantazie, jste absolutním konzumentem filmu a přec něčím čistějším - vy sníte v sedě, ke konci lapete po dechu a lámete si hlavy a nakonec jen vzdycháte nad rozuzlením - které přinese konec a zároveň je úplným začátkem.

Tak dobře stravitelné dílo, až se vám zatočí hlava, které vás donutí tápat nad samotnou podstatou lidstva. Mate vás a přitom baví a odhaluje vaše já, odehrává se přímo v mysli každého diváka. To už tu dlouho nebylo!

Film plný paradoxů, emocí a nevázaných okamžiků, film u kterého si oddechnete a přitom budete lapat po dechu. Nemluvě o hvězdné čtyřroli Depp-Ledger-Law-Farrell, která je v tomto případě už jen pomyslnou třešínkou na dortu.

Jestli milujete virtuální realitu všeho druhu, pak věřte, že jí zde můžete shlédnout v té nejryzejší podobě a nabažit se dosytosti obrazy, která vám zatají dech. I koště Harryho Pottera a engine Matrixu jsou v některých chvílích, zvláště při přeskocích do jiných dimenzí, na Imaginárium krátké.

Absolutnost, jing-jang filmového plátna. Black & white. To vše v alegoricky pohádkovém ladění s hávem mysteriózní temnoty v psychedelickém balení.

Heatha Ledgera si nikdo nebude pamatovat lépe, Johnny zazářil svou smrtonosnou jiskrou v oku s imagí ne nepodobnou "Čokoládě" a trpaslík Percy dodal snímku na exotičnosti a pohádkovém fluidu.

Ku potěše všech věkových kategorií a zvláště těm, kteří nikdy nepřestali snít.

Za vše může Viselec. Zeptejte se Krista. Nebo Ďábla?

nebel(r)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama