Březen 2010

Are you shpongled? aka Psychedelic music vol.1

4. března 2010 v 16:01 | nebel |  HUDBA

Totální odvaz a po delší odmlce nabídka na jinou dimenzi veskrze hudbu. Nebel ve svém prozkoumávání oddělených světů zase jednou zabrousil na dobrou půdu, kde se to hudebními typy jenom hemží. A zase trochu z jiného soudku, aby si člověk od všech těch kórů a grindů a koprofágních odnoží mohl odpočinout a čerpat a little bit energy.

Takže kontrolní otázka pardi: ARE YOU SHPONGLED?

To stojí na obalu debutového alba projektu, co mě chytil za uši během shlédnutí jednoho jeho klipu.

SHPONGLE

Anglický projekt z vod psychedelických. Specifikace jako psychedelic ambient řízlej downtempem a trancem, s hodně sugestivními zvuky přírody a vůbec různých pazvuků a podobně. Nejlepší k meditaci a požívání různých bylinek a dýmečky, jistě i k alkoholickému dýchánku a samozřejmně k odlehčenému odpoledni u čaje. Moc dobře se u toho rozjímá a přemýšlí (pokud vám do toho nikdo nehučí...)

a teď pár parametrů z říše faktů:

Projekt vznikl roku 1996 ve Velké Británii a funkční je dodnes. Dokonce jsou snad někde na turné zrovna, chlapci jedni. Za jménem SHPONGLE nestojí jedna osoba, ale dva týpci. Hallucinogen (Simon Postford) a Raja Ram. Samozřejmně nestojí za šponglující muzikou sami, ale spolupracují s mnoha jinými umělci této a hlavně středně-východní branže.

Diskografie SHPONGLE:
(také zhotovili různé remixy a jedno dvd, ale tyto alba jsou stěžejním bodem pro posluchače)