Duben 2010

Vysypáno z rukávu

27. dubna 2010 v 23:14 | nebel |  Moje galerie
Za poslední dobu se vyrojilo pár náhodných i nastrojených fotek, sem s nimi..

kostra!
kostra, co dodat?:)

nebel the god
                                            sHe, the GOD:D:D

vejrostci
          A nakonec, dva vejrostci:) <3

Formspring- kravina ale bude aspoň zábava

27. dubna 2010 v 19:54 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Tak, možná budu za pozéra, ale už pár dní jsem si pohrávala s myšlenkou, že si ze srandy založím tázací formulářovej web, což je formspring. Takže se mě tam může kdokoliv ptát na cokoliv, teda kdokoliv kdo je tam taky přihlášenej! to jsem na vás zvědavá, ptejte se klidně i anglicky, potřebuju procvičovat před PETkama jak o život. a prosím slušně, pardi:d

klikni na odkaz a ptej se na co chceš...:D:D

UH HUH HER - COMMON REACTION

25. dubna 2010 v 18:07 | nebel |  REcenze

UH HUH HER- COMMON REACTION (2008)/ Nettwerk Records

žánr: elektro-indie-pop

Tracklist:

 1. "Not a Love Song" - 3:33
 2. "Explode" - 2:50
 3. "Wait Another Day" - 4:01
 4. "Common Reaction" - 4:01
 5. "Say So" - 3:29
 6. "Covered" - 3:54
 7. "Everyone" - 3:37
 8. "Away From Here" - 3:22
 9. "So Long" - 2:42
 10. "Dance With Me" - 3:02
 11. "Dreamer" - 3:53
comon reaction album UHH
Na začátek trocha interludia:) Tyhle sličné dívky mají za svou, pouze několikaletou, kariéru na hrbu jedno EP a jedno řadové album, které se právě chystám recenzovat:) Kapela je pojmenovaná podle alba PJ HARVEY.

Kapelu, nebo spíše duo, založily Leisha Hailey a Camila Grey roku 2007. Leisha Hailey je docela známá herečkou, která kariéru založila na seriálu "L word", kde hraje jednu z hlavních postav. Camila není herečka, ale velmi talentovaná muzikantka a dříve spolupracovala s velice zvučnými jmény, např. Melisou Auf Der Maur...

Pro začátek musím zmínit jednu obrovskou chybu, kterou kapela udělala při produkci svého alba. Nejhitovější kousek dala na první místo a od zbytku alba se liší tak, že by klidně mohla vyjít jako samostatný singl... Ale jdeme už na celkový dojem z alba!

Jak už jsem psala výše, jakmile vložíte album do přehrávače, začne jízda v podání první, velmi výstižně pojmenované "Not a Lovesong". Jedna z mála písní, která vás nastartuje, i když jste úplně "vycucaní". Jednoduché, ale rytmické rify a odlehčená energická atmosféra vám dodají potřebný "drive" i po náročném dni. Je to zákeřný song, který jakmile se vám při prvním poslechu dostane do hlavy, už ho z ní jen tak nedostanete. Budete ji chtít slyšet stále a stále dokola a ještě po několika dnech si budete "Ne-milostnou píseň" broukat i ve chvílích, kdy zrovna deska hrát nebude. Dodejte k tomu skvěle a vtipně zpracovaný napůl klip, napůl animaci a budete naprosto odzbrojeni počáteční sílou. Jediným mínusem je, že další takovou dynamickou "pecku" na albu už nenajdete.

Což rozhodně neznamená, že ostatní songy jsou laciný popový odpad. Naopak!

Druhá "Explode" je naladěna na jemnější a temnější vlnu, s výraznými melodiemi, podkreslenými efektem kláves. Jakoby po špičkách se kradete celou písní, ale nechybí silný vokál a příjemné elektrické vibrace.

"Wait Another Day" je velmi odlehčená, melancholicky zasněná balada s vzdušnými vokály Leishy a Camily, jakoby se snad obě vznášely v oblacích, nejen těch myšlenkových.


"Common Reaction" je další z těch energičtějších, elektronickým fluidem nasáklých věcí alba. Velmi procítěný je hlavně vokál, který si musím pouštět pořád dokola a vychutnávat si ho. Balada s velmi odzbrojujícím nábojem... Obvyklá reakce, bude v případě této písně velmi neobvyklou. Budete si přát padat s nimi z hvězdných výšin, aby jste mohli opět povstat a popsat "obvyklou reakci".

"Say So" je písní, kterou se prosadily při vydání prvního EP. Naléhavý vokál vás může sice brzy omrzet, ale na pár prvních poslechů je to příjemná záležitost. Takový zamilovaný lovesong na prvního máje jak dělaný:)

Následující "Covered" je pravým paradoxem. Posmutnělá, jako temná noc bez hvězd. Obzory bez lásky, potřeba hřející náruče, která vás opustila. Nebo naopak milenec, nabízející vám své obětí. Touha je hlavním motorem této písně. Touha a sny. Melodie jako dotyk dvou dlaní, které se nikdy nestřetnou tak, aby se mohly stisknout. Elektrizující a nepřístupná, taková je "Covered".

"Everyone" je hodně lehkou písní, nic nekazí ale ani není extra výrazná. Pohodová kytarovka:) Další kousek, který ocení zamilovaní, ale ten, kdo láskou trpí, bude možná otírat slzy z očí.

"Away from Here" mi melodií připomíná jednu známou píseň, ale nemůžu přijít na to o kterou jde... Taková atmosféra bořící se v mlze. Opět naléhavost, zde dovedena až na vrchol dokonalosti. Slečny mají opravdu ukázkový vokál. Píseň představuje komplikovanost, neopětovanost, naléhavost. Dvěma slovy: "Pryč odsud".

"So Long" voní dálkou, nespoutaností a nabízí klasický kytarový rif, který se moc dobře poslouchá. Nekomplikovaná kytarová záležitost.

"Dance with Me", předposlední skladba má dobře nabasovaný náboj, který vás bude nutit alespoň podupávat do rytmu. Elektronické fůze prokládají basu a klávesy to opět hravě doplňují. Atmosféra jako z pohádky.

"Dreamer", poslední skladba, pochmurná ze všech nejvíce. Ploužák pro nešťastné milence, jimž pokud neukane slza z Camilina & Leishina zpěvu, pak jistě z klasicky znějících kláves. Naříkavý vokál, jdoucí až z nitra srdce. Doufat a padnout, znovu vstát nebo taky ne. Snílek bez vidin budoucnosti, konečná stanice, či nové zítřky. To vše můžete najít v téhle baladě a zakončit tak velmi sofistikovaný poslech alba nestálých nálad, ale zato velmi kvalitního poslechu.

Hodnocení : 90%

uh huh her
by nebel(r)

Spisovatelský blok odstraněn, ale zcela zbytečně

19. dubna 2010 v 17:36 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Asi to tak v dnešní době je a člověk si musí zvykat a smiřovat se, neupínat se na jeden cíl a mít zadní vrátka..Asi stejně jako šéf nejmenovaného hudebního magazínu, který naprosto sere na svojí máločlenou osádku dříčů, kteří denně alespoň několik minut stráví nad žurnálem a občas i nějakou tu hodinu nad recenzí.

K čemu ta snaha, když vůdčí osoba a majitel všech kódů si pase krávy na vlastním palouku, v čele s nepřítelem no.1 a ještě ho nechá občas zaútočit na vlastní statek.

Tak to chodí dámy a pánové, v našem krásném systému. Je čas začít se starat o vlastní prdel, dokud nějakou máme... Nikdy nevíte, kdy vám nějaký HARD bude chtít tu prdel natrhnout. A žádný šéfík vás neodveze na pohotovost, ba dokonce mu pomůže, však mlčky jako myška...

VY NÁM TAKY, ŠÉFE!

fucker
nebel(r), the last one