Prázdninové Rekviem

31. srpna 2010 v 10:13 | nebel |  napsáno nebel(r)em

Je to už takový paradox, kterého bývám svědkem každoročně. Poslední prázdninový týden je naprosto bravurní a člověka chytí zcela naplno chuť do života, inspirace ku podnikání nejrůznějších spontánních plánů a akcí. Člověk by najednou přesně věděl, jak si vychutnat každičký okamžik, kam se vydat jen tak  na procházku v okolí, s kým a co provést, co si přečíst, jaký film shlédnout a takhle bych mohla dávat příklady donekonečna.
 Jenže v tu chvíli se stává každý okamžik vzácným, protože čas letí neúprosně, jako stoletá voda ( před pár týdny by toto slovo sousloví nebylo moc vhodně zvolenou taktikou…) a zbývají poslední hodiny do úplného přerodu  v nové události a režim.

A že to bude sakra velký a bolestivý přerod, nejen z dvouměsíčního poflakování, ale hlavně z roční strnulosti, kdy si nebel mohl dělat téměř denně, co se mu zlíbí, nehledě na čas a nejen o víkendech. Najednou stojí před další, z mnoha životních křižovatek a klepe na dveře poloviční vysoké školy. Nehledě na stokilometrovou vzdálenost od bydliště a nejspíše i každodenní dojíždění. Pevný režim, nulový čas, sakra, zrovna když přišlo osvícení. Ale jinak by to nešlo. Snad to přežiju, snad se neutopím ve vodách, do kterých budu hozena.. No nic, to jsem tak nějak odběhla.

Radši se s vámi podělím o to, jaký byl tento kouzelný a nezapomenutelný týden, v zajetí svobody, cestování a té nejlepší společnosti, ke které se nebel mohl nachomítnout:D
Už jenom představa, že nebudu muset dřepět doma a čekat, až se někdo smiluje a na hoďku si se mnou vyrazí ven na lavičku, byla dosti vzrušující. Nehledě na to,  že týden mě začít pořádnou horskou túrou se vším všudy. Pondělí udalo všemu báječný směr a výprava FOJTOVICE- KYŠPERK-BOHOSUDOV, ačkoliv byla ohrožená špatným počasím, se vyvedla od začátku do konce.

Co víc, Terka mě nejen vytáhla na pořádně čerstvý vzduch, ale navíc nechyběl výletník Kuba, perverzní cestovatelka Andy a všeznalý, zcestovalý Matěj dobrodruh:D. Zezačátku to vypadalo, že se prostě ujde tůra a bude pouštět drak na provázku, ale v co se to dříve než v polovině cesty zvrhlo, to bylo k nezaplacení:D Spíše porno-tour, než-li slušná toura pro dětičky, s velice akčním focením nejen v poli, ale i ve vzduchu, ve vodě ( to hlavně posledních půl hodiny průtrže mračen) a hlavně na něčích zádech a nejen tam:D

Dráček moc nelítal a když, tak do spirály. Andy byla k smrti vyděšená slepýšem z krakonošovo zahrádky, o pár hodin zas lámala hlavičky nám "kočím z hradu" na Kyšperku, kde smrděly chcíplý ryby, ale to už jsme byli skoro u konce a dávno po akčním focením se na asfaltu za Fojtovicema. Nožky už trochu bolely, ale jakmile začalo v krupském lese hřmít, muselo se přidat do kroku a skoro běžet o život na zastávku do Bohosudova, jenže to už jsme byli všichni skrz naskrz promočení, že se dala z vlasů i oblečení voda ždímat. Libové outro:D Ale náladu mi to rozhodně neskazilo. Byla jsem to odpoledne děsně utahaná, ale šťastná, jaký to byl vtipný a praštěný den mezi stejnými šílenci a co jsme společně zažili. Neuplynulo mnoho hodin a byla naplánována další trasa, tentokráte 20-ti kilometrová…. Ale to až na čtvrtek.

Středa se nesla v duchu oslav všech narozených 25.8. Především s yupkou byla oslava hlavně pokecem, srandou a rozhřešením nemála věcí. Nebel odcházel spokojen a vše nasvědčovalo přípravám na velký cestovatelský den D. Žádný z členů nešel spát dříve než o půlnoci, ale kupodivu nikdo z nás nezaspal a všichni jsme se sešli postupně v autobuse. Hned na začátku to ale vypadalo, že z tůry nic nebude, už v osm ráno se rozpršelo a teplota nepřesahovala patnáct stupňů. A v tomhle  se celý den toulat po horách? Fakt ne. Skoro nikomu z nás se nechtělo a my, dámské osazenstvo, jsme se chtěly vykroutit už před odjezdem vlaku z Oseka. Nálada byla pěkně nanic. No, nakonec jsem to i já překousla a nastoupila do vlaku směr Mikulov - Nové město.
Cesta vlakem sršela vtipem a vagon se otřásal naším černě-oplzlým humorem, plným štěrbin a jiných dvojakostí a než jsme se stihli vystřídat na dvojitém wécé, už se vystupovalo na pekelně mrazivém Novém městě, kde i deset nad nulou byl luxus. Pan Matěj měl naštěstí v záloze mikinu a tak se mi nepovedlo umrznout, jen ty steely byly během minuty zcela durch. Velmi vtipné na to, že jsem v nich měla strávit ještě asi sedm hodin neustálé chůze. Mňamka!

Vážně optimisticky nám cesta začala, ale jakmile začalo focení, krmení dravých výletníků Kubovými deluxe toasty a rozdala se lízátka, už bylo to nejhorší pryč. Dokonce začalo být vedro. Z triček do mikin jsme se převlíkli zase až u větrných mlýnů, které byly sakramentsky kolosální, až z nich šel strach (kdo nestál metr pod tím, nepochopí) a nám hrozilo spadnutí ledu z vrtule na hlavu.. Jakmile Terka objevila kupky sena nedaleko za vrtulemi, už byla jasná náplň následující půl hodiny. Morfující PowerRangers trio Andy-já-Pájka, to byl jen začátek, skokům ani tanci na kupkách se nikdo nevyhnul. Andy se dokonce nechala senem náležitě "udělat" (nebyl v něm schovanej kočí?) no a jelikož nás ještě pomyslně tlačil čas vidinou Terky a Pájovo setkání v čajce o šesté, muselo se pokročit dál. Vedoucí výpravy Jakub se ujal velení a Dlouhá louka, naučné stezky, obří stromové pastelky a nekonečné rozmluvy o filmech a Muse zabrali několik hodin, zatímco jsme se přesunuli do temných lesů a udělali si mega přestávku s velmi dramatickými prvky - nekonečné panorama na (jak se ta hora jmenuje?), kde proběhlo i Ukřižování by Andy a Kuba a hlavně znárodnění Terky a její mouse soundsystem  ověčňující krajinu, stejně jako nejlepší fotosession, které se tentokrát účastnil i můj skromný aparát. A fotky se skutečně povedly:D
Větraly se nebohé nohy a téměř už odpískávalo Terky sezení v čajovně. Bylo nemožné dostat se před pátou do Teplic (no kdyby před pátou:D). Nohy už dostávaly zabrat a tak nějak i žaludek a celé tělo.. Ještě nejmíň půlka před náma… Další skaliska a hulící blbci s neskrotnými auty, lekce francouzštiny cestou na Rýzemburk, ukázková zřícenina akorád pro princeznu a kočího i s velmi originální roklí, všude kam se člověk podívá.
To už nám nezbývalo než se kochat krajinou a pomalu dojít do Oseka. Cestou zpátky nás stihl pěkně polekat místní pes a málem přejet vejrostci s bmxkama a pobavit snobský domorodci se zlatýma rámama v oknech a lvech na vstupní bráně, s popelnicí místo auta. Opravdu vkus jak prase:D
Nádherně to vyšlo, a jen jsme došli na zastávku,  jel nám autobus zpátky do Teplic. Na hodinkách sedm hodin…Takhle dlouhou tůru jsem fakt nečekala. V autobuse jsme málem usnuli a mě došlo, že mi nějak hoří tváře. No, nebylo to ošlehání větrem, jak tvrdila Terka, ale spáleniny od horského sluníčka s.r.o. Večer mi úplně začal hořet obličej a přišla i teplota. Naštěstí to zahnala zelená mast:D

Pondělní a hlavně čtvrteční zážitek mi dokázaly, že den může stát za to od rána do večera, pokud má člověk vytčený cíl a motivaci. To tenhle týden rozhodně měl.

Spontání akce patří k těm nejlepším. V pátek místo oddychu a odpočinku opět vládl adrenalin a info z netu mne zavanulo do     ústeckého Cirkusu na dnb večer pražských Faith in sound (system). Cirkus po znovuotevření po půl roce prokoukl, akce byla pohodová a zvuk v malém prostoru hodně kvalitní, stačily tři hodiny různých jungle/tech/step kreací a bylo na čase i vhodno vyrazit domů spát. Což se povedlo stejně až v brzkých ranních hodinách, ale praní se ve vlaku s vlastním řízkem v alobalu po boku chudáka psa a záchvaty smíchu, byly nezapomenutelné a člověk ani nemusel nic vypít.

V sobotu polední vstávačka, docela promrhané odpoledne na internetu, ale hodinová procházka lesem pod Doubravkou a menší focení kolem Bystřan a Písečáku mne nabily nostalgickou náladou blížícího se podzimu a les nádherně voněl houbami a studeným vzduchem. Lepším zakončením tohohle úspěšného týdne, nemohlo být nic jiného, než mrazivě vizionářský sci-fi thriller EQUILIBRIUM, nemálo podobný film Matrixu a orwellovskému 1984. Není lepší spojení než akční bojové scény a hodně psychologický obsah. Až nebezpečně pravdivé.

No a poslední hodiny do konce srpna ubíhají tak, že nemá takřka cenu je chytat, člověk se jen může nechat unášet a přát si, aby do prvního září zažil ještě poslední chvíle zalité zlatým letním sluncem a prožil okamžiky, které si bude dlouho pamatovat.

Být každý týden jako tenhle, byly by prázdniny těmi nejlepšími, které jsem kdy zažila. Co na tom, že byl nebel letos nejdál 100 km od hranic. Poslední srpnové dny mohl strávit s lidmi sobě rovnými, stejně smýšlejícími a za to je nesmírně rád. Ještě dlouho bude na tenhle udivující víkend v nekonečných zimních i podzimních plískanicích vzpomínat v dobrém!

JSEM NEŠŤASTNÁ, JSEM TĚHOTNÁ, ASI (S)KOČÍM Z HRADU!!! S kým je princezna těhotná?
parta hyc

naše parta HYC

ou shea
Oh-shea! Skok hluboký:D


faith in sound
Faith in sound- elektro akce v ústeckém Circusu:)


by nebel(r)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zazvorek | 31. srpna 2010 v 10:25 | Reagovat

"Cejtim tárvu..." :-D ovečka zapálila :-)
Bylo mi ctí dělat ti společnost po všechny ty akce (i tu nadcházející) a jak říkáš, škoda že to všechno přišlo až takhle před školou, mohlo to být ještě akčnější, ještě pozitivnější, ještě zážitkovější...Ale co. Alespoň něco že bylo a bylo to pěkné :-)Jak je znát z tvýho článku, trefnej ;)
A jaký plyne ponaučení z těch vejletů? Nikdy nevíš, co tě zrovna ten den čeká, tak se nevyplatí házet flintu do žita hned na začátku...:D :-) ;-)

2 nebel(r) | 31. srpna 2010 v 14:14 | Reagovat

moc hustej komentář:)já děkuju ofce, a doufamže od tý doby co se svět takhle hnul,to pujde pořád jen na tu pozitivní a akční stranu:D a že mam naší partu a ta už mi zůstane:D

3 zazvorek | 31. srpna 2010 v 15:07 | Reagovat

Drž se ofce, ta ti zaručí, že o ty ostatní nepřijdeš ;) Ofce chce šířit pozitivum a umět to jako ten pán, tak snad bude jen a jen líp ;)

4 nebel(r) | 31. srpna 2010 v 16:43 | Reagovat

Ofce je šílená ale hodná a šířit jí určitě půjde,stačí to v sobě najít, já už to skoro našla, ale je to ještě dlouhá a trnitá cesta, než odnesu ego do popelnice a nastolim absolutno v sobě:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama