Things come true

21. března 2011 v 2:01 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Věci jsou někdy těžké. To je normální tok rovnováhy. Ručička je tu na naprosté euforii (kde se drží sotva pár hodin, dní), mnohem častěji je ale špatné straně. Občas na samém dně. Má to jednu výhodu - jste někde, rozhodně ne věčně a zas pomalu od samého dna se můžete odrazit a jít vstříc těm závratným výškám. Naprosto pomaličku, po milimetrových krůčcích. Ale ta naděje tam je. A taky nové zítřky. Rána moudřejší večera apod.

Je však jasné, že člověk má žít naplno v každou skulinku a milisekundu svého času, po který je na Zemi. I já se o to snažím, ač si chvílemi připadám jako naprosto cizí tvor, spíše myšlenka, která se nějakým způsobem vyloupla v tomhle těle a na tomhle světě. Prostě že všechno je cizí, já to vidím z velké dálky. To je takový úsporný mód, nejspíš v těžkých chvílích člověka, kdy potřebuje spíše vypnout a normálně přitom fungovat. Ať dělá cokoliv a naplno, přesto cítí, že to neprožívá přesně tak, jakoby se nic nedělo, vše bylo v naprostém pořádku, žil si uspořádaný život.

Ale zase je to něco nového, přirozeného a člověk je opatrnější. Vnímavější. A přesto jakýmsi zvláštním nepředstavitelným způsobem otupený. Je to samozřejmně dobře a zároveň ne, ale neexistuje vlastně vzorec čehokoliv, nic nikdy není špatně a naopak.

Vše má svůj smysl. Já jen si nyní přeju, aby se ona plíživá letargie, v některých bodech dosti nepokojná, začala pomalinku a jistě měnit v klasickou vášeň a opojení, vztek i radost, jež obsahuje odjakživa můj temperamentní život. Všechno pevně do rukou, nastal čas svobody a sebe sama:)

I když není to lehké, kolem mě se dějí věci s jakousi ladností a kouzlem, snad v žádné setině okamžiku nejsem sama, pořád je někdo o koho se lze opřít. Je to hezké zjištění. A já všem těm dobrým duším děkuji;)
Les přírodní i virtuální, je mi největším útočištěm a domovem:)

by nebel(r)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama