Srpen 2013

BAGETERIE SAVOJÁČEK - Ostrov chuťové slasti

16. srpna 2013 v 19:35 | nebel |  Jídlo
Už delší dobu koketuju s tím, že sem přidám rubriku o jídle a budu zveřejňovat různé oblíbené recepty a hlavně taky podniky, kde jsem s jídlem, mým velkým koníčkem, byla spokojená. Po včerejší návštěvě ústecké bageterie Savojáček, která se nachází kousek od Mírového a Lidického náměstí - viz zde na mapě: http://www.mapy.cz/#d=firm_2228745_1&t=s&x=14.041022&y=50.661426&z=15, nemohu jinak :)

Nemám ráda stravování "na stojáka" nebo "v poklusu" a radši si s sebou všude beru svačinu anebo to vydržím domů. Ale včera se toho muselo ve městě hodně zařídit a tak nebylo vyhnutí. Díky tomu...;) Bageterie Savojáček je znovuotevřená už delší dobu, ale ještě se mi tam nepovedlo za ty dva roky, co se vyskytuju v Ústí nad Labem, podívat.

Včerejší premiéra odměnila moje chuťové buňky na maximum a zapečená šunková bageta mi způsobila takovou chuťovou slast, jakou jsem opravdu nečekala! Za necelých 60 korun se člověk nejen nají (a to jak vnitřně, tak očima, protože bageta je podávána ve vkusném obalu s ubrouskem), ale je vysloveně potěšen tělem i duší.

Velké plus pro tenhle podnik, či spíše stravovací bistro je i fakt, že člověk téměř vidí do kuchyně, jak se tam vše připravuje. Celé to tam vypadá čistě a všechna jídla jsou nejen dobrá, ale myslím, že i zdravá a čerstvá. Za tu cenu dostanete to, co od toho očekáváte a možná i víc.

Nejen bagety, ciabaty atd., ale i těstovinové saláty, zákusky a dokonce i obyč teplá jídla jako smažený sýr, obalovaná ryba, kuřecí nugety a další takovéhle věci tam mají za dost dobrou cenu a tuším, že určitě chutnější než v mnohých vietnamských i českých bistrech v obchodním centru.

Za rozumnou cenu se tu člověk může třeba i každý den v týdnu (pokud chodí do práce a má na to:D) pohodově najíst a hlavně neočekávat žádnou žaludeční či střevní újmu (alespoň z té bagety určitě ne), jako jinde. Což je pro člověka, který něčím takovým trpí a musí si hodně vybírat, co si kde dá, další z mnohých plusů.

Určitě tam zaskočte a něco ochutnejte. Třeba se tam potkáme...;) Doporučuju!

By nebel(r)