Prosinec 2013

Maloroční balanc 2013

31. prosince 2013 v 20:56 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Aneb - jaká byla třináctka?

A máme tu klasiku, která nesmí v poslední den roku chybět- celoroční sumarizaci pocitů, zážitků, příhod a skutečností… Bez toho by vstoupit do Nového roku prostě nějak nešlo (ach ta obsedantnostJ) No, ale řekněte sami, není hezčí, ohlédnout se nad prožitým a pak s čistší myslí i srdcem vstupovat do naprosto nové půdy pod nohama? Já myslím, že takový menší pořádek v sobě je na místě.

Jak už jsem prohlásila i jinde, rok to byl chvílemi obtížný, plný spousty zážitků, občas pěkně zamrazilo, ale jinak došlo o hodně úspěšný posun takřka ve všech životních i duševních rovinách. Ono se cokoliv dá nějak přežít, a to doslova. Ale klíčovou potřebou cokoliv těžkého překlenout, je mít kolem sebe osoby, co dokážou naslouchat, sdílet lásku a pochopení a především pomoc v pravou chvíli. A když máte někoho takové přímo po svém boku a mezi svými blízkými, není se čeho bát. Radost i starost, pokud je sdílena, je dvojnásobná a to je zatraceně hodně energie, s kterou se dá pracovat.

Letos se mi splnila spousta snů, co se týče školy, kariéry a taky několik dětských snů (a že byl letošní, především závěr roku hodně back to roots, ale jedině v dobrém). Co bych si vytkla a chtěla trochu změnit, je někdy přespřílišná zbrklost a úzkost, která se, čím jsem starší, dostavuje častěji ve chvílích, kdy vůbec není na místě (a pozor, neplést si to s opatrností:D) a kolikrát dělá zbytečnou neplechu tam, a ve chvílích, kdy nemá a akorád mě okrádá o energii a ubližuje. Jenže, je hodně těžký zbavovat se osobnostních chyb a zlozvyků kord u hodně netvárné štíří povahy mé maličkosti:F nicméně, svých chyb jsem si vždycky záhy plně vědoma a snažím se je napravit;)

Do Nového roku si toho moc nepřeju, kromě toho, zůstat šťastnou tak, jak už delší dobu jsem (a je to stále tak hezké, ne-li hezčí, než na samotném začátku rozkvětu této nádherné etapy života), obstarat takové ty vychytávky, aby se naše krásné živobytí ještě více zútulnilo, najít přesně ten směr, ve kterém se mám naplno zdokonalovat a stoupat výš (ale zdá se, že se k němu pomalu, ale jistě dostávám přirozenou cestou intuice;), dodělat školu jak se patří a hlavně…MÍT SE DOBŘE A ŠŤASTNĚ, jako je tomu teď. :)

Setkávám se s názory, že rok byl naprosto otřesný a nejhorší v životě dotyčných osob, jenže já si opravdu nemůžu stěžovat. A musím říct, že s tím, s čím jsem se setkala, řekněme dva roky zpět a dále do minulosti, nemohu a už nikdy nechci měnit a možná, že je letošek a částečně rok minulý takovou kompenzací za to, co se muselo v minulosti vytrpět. Věřím, že tohle je konečně ta cesta, kudy se mé já může ubírat, aniž by za to zaplatilo duší nebo dokonce promarněným životem, bez újmy, s občasnými tvrdšími lekcemi, ale o to je výhra a úspěch, či zadostiučinění a dobrý konec sladší a člověk si toho víc váží.

Rok byl veskrze kreativní, i když šlo spíše o duševní činnosti a tvrdou práci, která se odrazila na výsledcích ve škole a ta námaha se vyplatila. Doufám, že tak to půjde i následovně.
Malovalo se málo, zato když, tak pořádně a s velkými posuny. Fotilo se, četlo se, objevovaly se skryté mezery mezi skutečným životem a iluzí o světě. Především byl rok 2013 bohatý na zážitky, prožitky a splněné sny a (na což jsem nejvíce pyšná) velkou měrou se strávil v přírodě, rozjímáním a vstřebáváním nového a podněcujícího. Hudebně to byl rok objevů neskutečně pestrých a překvapujících. Setkala jsem se se spoustou hudebních osobností, které obdivuju, dostala jsem se do míst, po kterých jsem už dlouho prahla je znovu navštívit. A v průběhu roku jsem se začala po krůčcích navracet do let a zálib, které mi byly nejmilejší v dětství a nikdy mě tak docela neopustily, jen čekaly, až je něco v ten správný čas vypustí ven. Řeč je o znovuobjevení sběratelské vášně pro gamebooky (které hodně hnou mým školním pokračováním), stavebnici lego a čtyřlístky. Nesmím také opomenout svou slabost pro oldschoolové počítačové hry, postavičky z nich a jejich analýzu. Moje láska ke knihám se také projevila jako velmi silná a dokonce se mi i vyplatila a to doslova. Vše spěje k jednomu bodu, ve kterém se, doufám, mé vášně a znalosti či talent jednoho krásného dne protnou a vytvoří profilaci toho, čím se budu zabývat po celý zbytek života a co mě bude naplňovat.
2013, to byl rok plný lásky, užívání si spíše nemateriálních hodnot, jež poskytuje život a uvědomění, že lidská společnost je jedno velké zkažené jablko, ovládané konzumem a proto je lepší se držet sám sebe a svých bližních. Nic jiného nedokáže člověka udržet naživu a poskytnout mu útočiště. A svět není zlý, je krásný, ale společnost je prokletá. Tedy ta, která má zalepené oči pýchou a předsudky.

Ale ať vezmeme ten konec zvesela, 2013, rok, který byla radost žít a následující čtrnáctka, ať nachystá pokračování. KLÍČOVÉ SLOVO PRO ROK 2013? CÍTÍM A UVĚDOMUJI SI, UČÍM SE A MILUJI!;)
Tak to je opravdu vše, pro dnešek se už jen zamyslete nad tím, jaký byste vy chtěli další rok mít a než nějaká předsevzetí je podle mě daleko lepší snažit se od prvních Nových dnů dělat všechno tak, jak si přejete, aby to vypadalo a mělo hezkou odezvu. Vyplatí se to. J
Díky všem, kdo tenhle blog ještě čtou a všem, kdo si přečetli můj poslední článek tohoto roku a jsou na stejné či podobné vlně jako já. Díky přátelé, že Vás mám (ať už je to kdekoliv).
HESLO ROKU: Lepší být v bryndě společně, než nemít s kým se podělit o štěstí.


by nebel(r)