Červen 2015

Léto, o jakém sním...

15. června 2015 v 15:43 | nebel |  napsáno nebel(r)em
Poslední dny se mi opravdu potvrdilo, že když člověk něco hodně chce, něco si (ať už jen podvědomě) přeje,
tak je velká možnost, že se to vyplní. A tak si říkám, že když dám dohromady svoje plány nebo spíš přání ohledně letošního léta, že by se třebas mohly nějakou měrou vyplnit...

Začněmě tím, že přesně vím, co od léta chci a co NECHCI. Bohužel, letošek bude o hodně víc pracovní, než tomu bylo u předchozích nejteplejších období v roce. Je to škoda, ale snad ani tato skutečnost nenaruší očekáváné chvíle volnosti, svobody, odreagování se prostřednictvím pravých letních radovánek... Rozhodně nechci jenom proto, že musím pilně studovat a pracovat, dřepět doma a nevidět tak přírodu v plném rozkvětu, užívat si slunce (pokud nebudou třicítky:D), modrého nebe, které je tak inspirující, až to prochází srdcem a v neposlední řadě si pořádně zaplavat, užít si vodních radovánek jako každé vodní znamení! Když pomyslím, jak moc odmala miluju vodu a jak jsem si jí tolik let neužila, je mi z toho až smutno. Jasně, doby, kdy člověk jel 1-3 x za prázdniny k moři a mohl se tam potápět pětkrát denně a vychutnávat si mořský vzduch jsou nenávratně pryč, ale to neznamená, že bych se nemohla alespoň jednou týdně vydatně vykoupat v místním jezeře nebo jiné přírodní vodní nádrži!!! :)

Další věc, co k létu prostě neodmyslitelně patří - LES = nekonečné toulky přírodou, ať už jenom tak anebo při příležitosti sběru borůvek a houbových honů! Letos to vypadá na pořádnou úrodu borůvek, kterých jsme se loni skoro nedočkali a doufám, že stejně na tom budou i houby... Vidina toho, jak se s drahou polovičkou nebo s babičkou (kýmkoliv stejně nadšeným) prodírám lesem, nejlépe s pozdně-letním sluncem v zádech, mě neskutečně nabíjí pozitivní náladou a chutná po dobrodružství.

Hory, můj druhý domov - jak už bylo nakousnuto výše, každoroční zahraniční dovolené jsou pasé stejně, jako válení se u moře. Na Korutany s babičkou ale nikdy v životě nezapomenu! Feeling Rakouských Alp přichází naštěstí každé léto, i když pouze s pomocí simulované "atmosféry" díky kapele Amorphis v uších a zasněnému pohledu na vzdálené kopce, ozářené zapadajícím sluncem a blankytně modrou oblohu..
Letos máme v plánu jednak dlouhou tůru po Českém Švýcarsku, která byla započata už měsíc zpátky s trošku kratší, leč velice dobrodružnou cestou v bouři a dešti ( O:) ale doufám, že se dostane i na jiné kratší výlety v závratných výšinách.

Hrady a zámky - moje romantická a dobrodružná duše tíhne odjakživa k minulosti a proto jsem si řekla, že minimálně jeden prázdninový den strávíme na nějakém hradě, kde jsem ještě nebyla - nejlépe Bezděz, ale není to podmínka. Co je krásnějšího než spojení příjemného počasí, s kapkou historie a malebné krajiny, ve které se většina zámků nachází? Na Houstku, stejně jako na lehčí návštěvy německých zámků, člověk taky nikdy nezapomene a láká ho to poznat další a další místa.

Německo - Berlin, Berlin? - Zda se bude konat vyloženě Berlínská tour,kterou jsem si vysnily už loni, ale pro nedostatek financí nešla uskutečnit a pak už bylo příliš pozdě...to je ve hvězdách... Ale určitě bude cesta alespoň do tradičních Tilliánských měst a vesniček typu Freiburg, Frauenstein a dalších fíček. Tam je moje srdce skutečně doma a vždycky tomu tak bude.

Festivaly! - ty největší hudební lahůdky, pro které moje srdce bije a které si dávám za cíl každoročně a vždy z nějakého důvodu padnou, i letos zůstávají pouze na wishlistu, i když nikdy neříkej nikdy.. Dá-li Bůh, třeba se budu moci odměnit za svou činnorodost a na některou metalovou šarádu se konečně podívat... S klidným srdcem se ale můžu těšit na začátek července, kdy si jedeme splnit sen na nejmenovaný festival, který je mi sice ukradený a vždycky byl, ovšem pro mě hlavní hvězda je opravdu trhák - GUANO APES a Sandra Nasic prvě naživo, to už vypadá na slibný start léta a pak možná většina výše uvedených bodů bude velice lehce následovat...

To je tak nějak stručně moje očekávání letošního léta. Cokoliv, jen ne pořád sedět doma a být smutná z toho, jak léto trávit chci a netrávím... Věřím, že díky iniciativě a domluvě s ostatními dobrými dušemi, kterými jsem obklopena, mě nakonec ty tři měsíce nadupané teplem a blankytnou modří, zpěvem ptáků i burácejícími bouřkami, mile překvapí a nabijí energií a sílou, která bude později potřeba.

A nevím, jak to máte vy, ale taky se přistihnete, že co jste třeba jako mladší či děti neměli rádi, ať se to týká jenom léta nebo čehokoliv, najednou vyhledáváte a rádi máte? Jo, cykličnost je krásná věc..:)

U mě je to všemi deseti třeba jahodová dřeň a koupání..Ačkoliv to zní směšně, tyhle dvě veličiny odmalička byly pro mě v létě naprostou samozřejmostí, v pozdní pubertě je vystřídala až nechuť nebo ignorace a jakási nepotřeba koupání stejně, jako ovoce a tedy i jahod:D

Naopak nanuky jsem třeba milovala, zmrzlina hlavě u moře xkrát za den, teď si i v tom nejparnějším dni stěží dám 2 nanuky týdně a úplně mi to stačí, nemám tu potřebu. To samé ledové pití -dřív zásadně ano (znáte to, jak vám maminky nadávali : "nepij tu ledovou vodu, budeš nemocná/ý!") třeba ledové kakao na žízeň, voda, limonáda... teď i v největším horku zásadně vodu vlažnou nebo studenou ale ne ledovou... Asi postupně přicházím na to, že zdraví máme jenom jedno. Bohužel k pravidelnému mazání se opalovákem se pořád nějak nemůžu dokopat:D:/

O tom, jak nerada jsem dřív chodila na houby i na borůvky vám asi referovat nemusím:D

No, abychom to nějak decentně uzavřeli... KDYŽ SE ŘEKNE LÉTO, mám v hlavě spoustu myšlenek a pojmů a s některými se s vám podělím, ať už je budete chápat, či nikoliv:

chata, stephen king, houby, borůvky, koupání, jahodová dřeň, prababička na lehátku před chatou, voda v oranžovém bazénku, nudná odpoledne na zahradě (bez koupání:D), dobrodružství, hřbitovy, výlety do němec, amorphis, hory, zvláštní vůně, malování akrylem za poslechu hudby, toulky starými teplicemi, gotická hudba, melodický metal, sopor, dobroty z německa, západy sluncí, utrpení mladého werthera, lambrusco, svoboda a otevřená mysl, cestování (vlakem), orientální hudba, bazalka a oregano, thy catafalque, moonspe, smrad tlejícího ovocel..a asi stačí:D

A jaká klíčová slova máte pro léto vy? Máte nějaké dobré nápady nebo vlastní zajímavé plány na dovolenou a prázdniny? Určitě se podělte a snad podnikneme něco letního i společně! (hlavně vy dvě věrné čtenářky mého blogu:))no a něco pro zasmání nakonec: takhle vyšvihle nadšením jsem vypadala na loňské německé mini-výpravě s tillánem, yupkou a drahou polovičkou, kdy jsme měli políčeno na hřbitovy a výhledy v nedalekém lauensteinu... atmosféra byla pecková a jak je vidno, ke štěstí mi stačí opravdu málo, jsem skromný člověk;)

BY NEBEL(R)