Březen 2016

Jarní (ne)rovnodennost

20. března 2016 v 1:17 | nebel |  napsáno nebel(r)em

Konečně je zase tady...JARO!!!


Právě dnes, v půl šesté, kdy většina z nás v čas nedělní bude ještě dřímat (nebo se teprve do peřin zachumlá...),
se oblohou prožene energie, jež způsobí jarní rovnodennost. O půl hodiny vyjde astrologicky PRVNÍ JARNÍ SLUNCE, což je myslím rozhodně věc, která by se měla oslavit a vřele vítat. Už jenom to, že jsme letos všichni přežili tu podivnou tísnivou zimu, která tak nějak ani NEBYLA... A přece mi její pošmurné působení ubíralo energii a tížilo duši takovým zvláštním, nepopsatelným způsobem.


Poslední týdny, ač rozhodně zimně nepůsobily, poskytovaly pramálo světla a slunce, které by osvítilo lidskou duši a ta se opět mohla těšit a smát. Taky jste to tak podivně cítili? A to se ani neděje tak docela nic, co by muselo člověka zatěžovat, naopak by si měl užívat těch volných chvil k seberealizaci, které konečně po letech má a ono nic...
To počasí mě zkrátka ubíjelo natolik, že jsem zpola prospala, zpola nějak přežila a pravidelně ožívala v noci, kdy jsem se oddávala své čím dál větší vášni - překládání - a sháněla inspiraci pro nové rozhovory se zajímavými kapelami. Jak se začalo dělat venku více a více slunečněji, začalo se i více dařit uskutečňovat své tvůrčí vize a dokonce se ve mě pomalu začaly probouzet touhy po toulkách přírodou. To je dobré znamení. S jarem půjde všechno snáz. S úderem půl šesté ranní nás všechny kolektivně obklopí nezkrotná síla a pozitivní energie berana, která přeje novým zítřkům, nápadům a dobré náladě. Tak doufám, že jí všichni náležitě využijeme. A především, že v tom svém krátkodobém potácení se na místě, kdy tak trochu nevím, kam se duševně vrtnout, naleznu tu správnou cestu, osvícenou právě světlem slunečních paprsků tohoto činorodého astrologického období. Kdy jindy rozlousknout svou slupku a přesvědčit se naplno o tom, že ty nejlepší nápady a vize pramení zevnitř a mým posláním je šířit své poznání písmem a sdělováním svých dojmů a zkušeností, radosti i strastí a neskutečný příliv ideálů je nutné přepouštět na zhmotňující tvořivou úroveň. Jestli je to na vás nějaké zmatené, nebojte. Na mě taky, ale to, co momentálně cítím tam hluboko uvnitř a taky tam nahoře, díky korunní čakře, se jen těžko popisuje. Jakoby nějaké negativní síly určitou dobu držely všechen můj kreativní potenciál v nucené stagnaci a nedovedu si vysvětlit proč. Prostě takové přirozené období, s kterým, díky předešlým konstelacím, na toto poukazujících, příliš nenadělám... Proto je zapotřebí hledět vpřed a když už nic jiného, z beranisek trkavých vzít si příklad alespoň pro toto časně jarní období.

Začít si znovu užívat sluníčka, probouzející se přírody a jejích vibrací a radovat se z každého paprsky prosvětleného dne, který přijde. Vše ostatní pak už snad přijde samo...

A jak jinak první jarní den oslavit, než výletem do přírody, spojeným s oslavou narozenin jednoho malého beránka (anebo přece jen rybičky)? Na tuhle neděli se opravdu těším, protože lesní oslavou to rozhodně končit nebude. Naopak, rituální zakončení prvního jarního dne se ponese v duchu metalového koncertu v místní putice, kterého se už taky nemůžu dočkat.
Vzorná jarofka na jedničku a tak i Vám přeju hezký začátek letošního jara. Ať nám vdechne do srdcí a duší něco naléhavě krásného!

P.S.
Jaro mi sdělilo jedno kardinální tajemství - je zapotřebí čerpat z původních zdrojů sebe sama - aneb vždycky a jedině BACK TO ROOTS:)
Takto vypadala moje zatím poslední procházka ve slunné odpoledne, kdy se dalo konečně opalovat!

Výhled na azurové nebe byl úžasně motivující a v zimní bundě se dalo skutečně opalovat...I když vítr foukal ještě pěkně ledový...

...Nešlo to tudíž jinak, než-li s řádným zimním "vybavením", ale simulace alpského klimatu byla docela příjemná :D

by nebel(r)