DESÁTÉ VÝROČÍ SPIRAL JOKERA!

7. července 2016 v 14:59 | nebel |  napsáno nebel(r)em

TAK A JE TO TADY! DNES JE TO PŘESNĚ DESET LET OD PRVNÍHO ČLÁNKU A VŮBEC OD ZALOŽENÍ TOHOTO BLOGU SPIRALJOKER, KTERÝ SE MNOU CELÉ DESETILETÍ ROSTL, DOSPÍVAL A PŘETVÁŘEL SE A PŘECE JEHO PODSTATA ZŮSTALA STEJNÁ...AS I AM.


10 LET. SVOBODY - BOLESTI - TUŽEB I SPLNĚNÝCH SNŮ. PŘEKÁŽEK. VÍTĚZSTVÍ. NEJISTOT, NEMĚNNOSTI, ZMĚN. HLAVNÍM MOTEM DALŠÍCH DESETI LET BLOGU, BUDE MOTIVACE, SPOČÍVAJÍCÍ V POHLEDU A SMĚŘOVÁNÍ VPŘED, NIKOLIV VZAD, I KDYŽ JIŽ ZMÍNĚNÁ LETNÍ NOSTALGIE, PROVÁZANÁ V PROSTORU I ČASE, GENIUS LOCI TAK HMATATELNÝ, JE VELICE LÁKÁVÝ. BUDIŽ, JAKO LETMÉ OHLÉDNUTÍ PŘI NASÁVÁNÍ VŮNÍ BĚHEM CESTOVÁNÍ NALEHKO ZNÁMÝMI KRAJINAMI KLIDU, S VŮNÍ DÁLAV, POHLEDY Z OKEN DO PŘÍRODY. DNES HOŘEL V PŮLNOC TÁBORÁK I NA OBZORU POVSTÁVALY HVĚZDY, COB VLÁDKYNĚ NOCI. V TOM POHLEDU BYLO VEŠKERÉ NEKONEČNO SVOBODY. A O TAKOVÝCH CHVÍLÍCH MÁ BÝT (A LETOS I JE) CELÉ LÉTO. A PŘEDEVŠÍM TENTO BLOG. O KRÁSÁCH OKAMŽIKU, O NEMĚNNOSTI ZMĚN, O PERMANENTNÍCH ÉTERICKÝCH MÍSTECH V ČASE I PROSTORU, KTERÉ PŘÍRODA I UMĚNÍ ČAS OD ČASU MOHOU ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ ZPROSTŘEDKOVAT A SKRZE NĚ NA LETMÝ OKAMŽIK ODHALIT SVĚT ZA OPONOU, JEŽ POSKYTUJE KRÁSY ŽIVOTA. ALE TO VŠE JSOU JEN STŘÍPKY OBROVSKÉ STÁLE SE SKLÁDAJÍCÍ A ROZKLÁDAJÍCÍ MOZAIKY MÉ EXISTENCE. ŽOLÍK SLAVÍ DESET LET, KTERÉ HO POSUNULY VPŘED V MNOHÉM, UKÁZALY MU, JAK BOLÍ V DUŠI TRN NEPOCHOPENÍ I JAKOU PŘÍCHUŤ V ÚSTECH VYČARUJE RADOSTÍ A LÁSKOU PŘETÉKAJÍCÍ SRDCE. S VDĚKEM ZA KAŽDÝ OKAMŽIK TĚCH DESETI LET, NEGATIVNÍ I KRÁSNÝ, S POKOROU SMEKÁM JAKO CELOŽIVOTNÍ HLEDAJÍCÍ MYSTÉRIA SMYSLU ŽIVOTA A SMRTI, JEŽ NABÍZEJÍ VŠECHNA TAJEMSTVÍ SVĚTA OKU VIDITELNÁ I JEMNOHMOTNÁ. ODEVZDÁVÁM S DÍKY DESETILETOU ETAPU BLOGU A ŽIVOTA, ODHAZUJI JI JAKO JIŽ NEPADNOUCÍ ŠAT ŽOLÍKA A POKRAČUJI S HLAVOU VZTYČENOU VZHŮRU A VPŘED, JAKO ADEPT, VSTŘÍC NATĚŠENĚ NOVÝM ZÁŽITKŮM, PROŽITKŮM I ZÍTŘKŮM. STÁLE TEN JEDEN STEJNÝ, A PŘECE TAK JINÝ, NAVŽDY SPIRAL JOKER.

Děkuji všem čtenářům za možnost sdílení svých pocitů, historek veselých i smutných a tomuto blogu hlavně za to, že vstřebal mnohdy i nevstřebatelné emoce, mnohdy se tetelil blahem a občas stále nasává energii mé stále bdící mysli, jež nikdy nespí a plnými doušky zpracovává veškeré prožitky. Jako tento BLOG.
Na důkaz toho, že nejen symbol spirály, jež mě bude doprovázet vážně celý život, ale i onen archetyp žolíka, se neminul účinkem, přikládám slavnostně foto, jež bylo stejně, jako tento článek (který byl napsán ručně na seznam vypůjčených knih z knihovny, protože nic jiného nebylo po ruce!) pořízeno v mém oblíbeném prostředí na vesnici před pár dny. Na místě, kam se čas od času moc ráda vracím a kde jsem tentokrát objevila přesně padnoucí obuv žolíkovu. Podrobnosti nezmiňuji, neb by majitel oněch bot, nesmírný žertéř a bavič, jistě nebyl rád, že se fotím a procházím v jeho rolničkových botech a dokonce okupuji jeho lože s mysticky černým prostěradlem :D


Takže ještě jednou díky za vše tomuto virtuálnímu úložnému prostoru myšlenek i kreativní nekonečnou tabuli snů, stejně jako svým pár čtenářům zde. Tohle léto bude plné mnoha podnětů a už se začínají rýsovat další články. Užívejte slunce, letního vánku mezi stínem stromů a všeho, co toto magické období do života i duše přináší!

23@23 BY NEBEL(R) aka SPIRAL JOKER 23@23
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Z | 7. července 2016 v 17:49 | Reagovat

hip hip hurá :)

2 zazvorek | 16. července 2016 v 15:49 | Reagovat

Ohromné jubileum, 10 let života na jednom virtuálním místě, no to už je něco! Všechno nejlepší Žolíkovi a spoustu článků do budoucna ;-)
Jo a někdy bychom v tomhle směru měly udělat vzpomínací akci, neb některý ty starý články jsou fakt vtipný...:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama