Yule na blátě

21. prosince 2017 v 16:02 | nebel |  napsáno nebel(r)em
aneb Zimní Slunovrat ochuzen vlivem globálního oteplování versus sociální ochlazení kozoroží nadvlády

Tak tu máme zas jeden z nejmagičtějších dnů v roce. Ne Vánoce, ale zimní Slunovrat, Solstice, je opět tady. Jak ráda bych ho vítala s hrstí ořechů v ruce, podarovala jimi les a mezitím se kochala zapadajícími paprsky prvního zimního slunce. Ale kdeže, nejsme tady na Stonehedge, jenom v hnusném smogem nasáklém severočeském krpálu, kam celý den slunce ani nenahlédne. Patrně proto, že místní sociální vibrace toho nejsou hodny. No já se nedivím. Navíc převzal žezlo saturnovými prstenci ověnčený pán Kozoroh, věčný Kronos, který nikomu nic nedaruje. Pěkně díky, má se tu držet zas až do 20. ledna. A do té doby, ať máme všichni prý promrzlé nosy i zkřehlá srdce. Všechno půjde ztuha, stejně jako naše kosti po ránu. Goodbye střelečku veselý a rozverný, teď prý nastal čas "makat". Jaký paradox, když všichni odkládají své working cards do šuplete dnes, zítra či pozítří proto, aby si užili pár vánočních dnů bez práce. No jo, vesmír to tak určil, hvězdy protočily úhly a máme tu to, co tu být má. Jen doufám, že tenhle Slunovrat nebude, jak avizují eso weby, tím nejhorším za posledních cca 400 let. To by bylo husto... Ale jak vzdát hold královně zimy, mocné Birgit, když nepadá sníh, nezpívají ptáci, krajina není posetá ledovými posypky a nemrzne až praští, zatímco za horizont nezapadá zlatavé nehřející slunce? Jde to těžce. Stačilo by tak málo a pravá vánoční magie okamžiku by navodila v duších to pravé naladění. Nic naplat, takové jsou následky globálního oteplování a zchladlých lidských srdcí konzumu.

Tak si aspoň zapněte světla na stromku nebo svíčku a já si dovolím sem sdílet pro tu přírodně nevyvedenou slunovratnou atmosféru alespoň úžasný svícen domácí výroby velmi šikovné paní, jejíž tvorba je nadčasová a nebojím se říct, že dokonalá.


by nebel(r) unwintered
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zazvorek | 23. prosince 2017 v 11:24 | Reagovat

Tak to mám z těch každoročních severočeských slunovratů dost podobný pocit. Vnímám, jak moc jsou ty noci kouzelné, ale příroda a nálada ve společnosti jsou úplně proti tomu. Kéž by tyhle dny získaly zase svou magickou moc....
Zazvorek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama