Podzimní vichr a nelamentování

24. října 2018 v 10:42 | nebel |  napsáno nebel(r)em

A právě takový byl i jakýsi vnitřní přerod letošního léta do podzimu. Hektický, plný proměnných, inovací, přehodnocení, hlubokých vhledů, uvědomění a nalezení sebe sama. Velkou měrou k tomu na přelomu léta a podzimu přispělo hojné cestování krajem, sice jen tím okolním a blízkým, ale na vyčištění mysli a klidu pro duši to stačilo bohatě. A taky jsem si, než-li mě udolala nepříjemná chřipka, příjemně vylepšila denními výšlapy sama nebo ve dvou fyzičku, což už mě, díky oné zákeřné bacilnosti, zase trochu opustilo :( Ráda bych se vrhla i na další výlety, ale podmínky, které venku panují poslední dny a taky věci, co se musí zařídit, udělat a neodkládat, mi jaksi nedávají prostor další výšlapy a hlavně oblíbené bloumání po kopcích, lukách (a hřbitovech především) uskutečnit. Místo toho se hojně cestuje alespoň vlakem, autobusem a i při takovýchto výletech dopravními prostředky si hezky dokážu uspořádat myšlenky a stačí mi, že jsem "na cestě".
A protože je na čase si jako každoročně zalamentovat v předvečer nebelova zrození, činím tak symbolicky a přikládám k tomu příjemně barevné fotky, s atmosférou posledních dnů. Hlavně dva dny zpět (přestože jsem to nevyfotila), byla nádherně barevná krajina a s Rammsteiny v uších to skutečně byla pestrá, každoroční nostalgie. Avšak místo stesku na duši, jsem, živena radostí a neobvyklým vnitřním klidem dosáhla jakéhosi vidění a vědění, že už asi přišla opravdu nová etapa života. Zralost, poháněná jistotou o nekonečné lásce a kráse světa. O kouzlu tvořivosti, které se rozpíná v hrudi, jakmile si uvědomíte, že právě tvořivost ukazuje, kým doopravdy jste. Že předávat a přijímat tvořivost, je ta nejkrásnější součást života. Přináší strašně moc svobody. A svoboda je právě tím, oč v životě usiluji nejvíc. Svoboda, která potřebuje jistotu, aby mohla být plně rozvíjena.
Ach, jak sladké je období na konci vah a začátku slunečního štíra. Tak vášnivé, plné barev, touhy, svobody, dálav, lásky, plnosti a transformace. A do toho dnešní býčí úplněk. Ten nám asi zamává s hmotnými statky a pohodlností. Ale pojďme už na ty fotky. Klíčem tohoto článku je sdělení, že nebel už zase vyrostl a letos přímo mílovými kroky. Je to plné neznáma, ale krásné.
by nebel(r) neunundzwanzig
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama